Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

УГКЦ у Бельгії

Автор:

|

Жовтень 01, 2022

|

Рубрика:

УГКЦ у Бельгії
Учасники прощі

В місті Арлон (Бельгія) офіційно заснували душпастирську місію Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і представили нового душпастиря. Про це повідомила Єпархія святого Володимира Великого у Парижі для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. «У храмі святого Мартина впродовж трьох днів перебували мощі святої Терези. У рамках програми, що була організована довкола їхнього вшанування, однією з подій була Літургія у латинському обряді за участі монсеньйора П’єра Варена, єпископа дієцезії Намюр Гліба Лончини, апостольського адміністратора єпархії святого Володимира Великого. Разом із владикою Глібом у Богослужінні взяли участь о. Михайло Шевцов та о. Тарас Бордюк», — повідомила пресслужба УГКЦ.
Під час меси монсеньйор П’єр офіційно представив о. Тараса Бордюка, священника Стрийської єпархії, який прибув душпастирювати у дієцезії Намюр як сотрудника Unitе Pastoral Notre-Dame d’Arlon, та уділив своє благословення на подальше служіння. Після цього єпископ Гліб привітав українську громаду та прочитав декрет офіційного заснування душпастирської місії в Арлоні та про призначення о. Тараса душпастирем.
«Я з радістю приїхав сюди, щоб взяти участь у цій Службі Божій і проголосити створення греко-католицької місії в Арлоні. І дякую єпископові Намюру, єпископові П’єру, який зволив дати своє благословення на це. Й о. Паскалю й усім священникам. Хочу побажати, щоб ваша спільнота росла: росла у Бозі, росла у радості Святого Духа, росла у надії. Бо справді ми переживаємо важкі часи. Ми тут на свободі, а в Україні велике горе» — зазначив владика.
Владика також звернувся зі словами вдячності до місцевого єпископа за його благословення на створення української місії, священникам за підтримку та громаді вірних за теплий прийом українців.
По закінченню офіційної частини, єпископ П’єр також розповів присутнім, що в УГКЦ священники можуть мати сім’ї та представив громаді дружину о. Тараса Христину з дітьми. Арлон розташований неподалік від Люксембургу і вірні звідти тепер матимуть змогу приїжджати на регулярні Богослужіння, проте єпархія шукатиме можливості відкрити місію у самому Люксембурзі.
Крім цього, в бельгійському місті Бано відбулася традиційна щорічна проща українців до місця об’явлення Пресвятої Богородиці, під час якої її учасники помолилися за мир і захисників України. Про це також повідомила Єпархія святого Володимира Великого.
Чисельність прочан цього дня налічувала приблизно 1 тис. осіб. Серед них були й представники українського дипломатичного корпусу на чолі з Наталією Аношиною, тимчасовою повіреною в справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург, українські пластуни Бельгії та численні вірні з різних українських громад та парафій у Бельгії та Нідерландів.
Проща розпочалася з Божественної Літургію у храмі Діви Убогих, яку очолив єпископ Гліб. Разом із ним співслужили протосинкел єпархії святого Володимира Великого о. Ігор Ранця, синкел у справах Бельгії о. Іван Данчевський і численні присутні священники, що прибули з різних парафій УГКЦ у Бельгії.
На завершення Богослужіння відбулася ще одна важлива подія — о. Ігор Ранця, протосинкел єпархії, зачитав декрет Блаженнійшого Святослава, який, дослухавшись до думки владики Гліба, найменував о. Івана Данчевського протоієреєм і нагородив правом носити золотий хрест.
Після Богослужіння прочани на чолі зі священнослужителями вирушили у молитовній процесії до українського хреста, де спільно провели панахиду за захисників і захисниць України. Після молитви за українських воїнів, владика звернувся до пластунів, що цією прощею розпочали свій пластовий рік, та поблагословив їх.
На завершення дня присутні також помолилися біля будинку Марієтт, дівчини, якій 1933 року кілька разів об’явилася Богоматір. Моління на вервечці очолив о. Руслан Піх. «Під час прощі кожен мав можливість на цьому чудотворному місці об’явлення помолитися у своїх наміреннях, але і також піднести свої молитви за Україну, яка зараз особливо потребує наших молитов», — повідомили в Єпархії.
У день прощі зібрали 8,9 тис. EUR. Ці кошти передадуть для закупівлі комплектів термобілизни високого ґатунку для воїнів Збройних сил України.
Як повідомляв «Міст», у Бельгії відновили традицію еміґрантської прощі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply