Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

УГКЦ створила вже 255 церковних спільнот у Західній Європі

Автор:

|

Листопад 03, 2016

|

Рубрика:

УГКЦ створила вже 255 церковних спільнот у Західній Європі

Зустріч католицьких ієрархів

Завдяки злагодженій співпраці між вірними, єрархами та священиками у країнах Західної Європи, в яких УГКЦ не має своїх власних церковних структур, вдалося відкрити 255 церковних спільнот, якими опікуються 173 священики. Про це заявив єпископ Йосиф (Мілян), голова Пасторально-міґраційного відділу, під час виступу на зустрічі єпископів Східних католицьких Церков Європи в Португалії.
«Феномен міґрації для сучасної Європи став великим викликом, у якому одні вбачають загрозу, а інші — шанс. Коли поглянути на це явище у світлі віри, то й у ньому побачимо руку Божого Провидіння, яка мудро провадить людством. Світло віри каже нам бачити у кожній людині, яку посилає нам Господь, у першу чергу дитину Божу, яка сотворена на Його образ і подобу. Переконаний, що тільки такий, так би мовити богословський підхід, може допомогти нам дуже у пошуку відповіді на запитання про те, куди і в якому напрямку маємо рухатися у душпастирстві східних католицьких міґрантів у Європі», — сказав владика.
Він наголосив, що УГКЦ працювала і надалі продовжує працювати над тим, аби душпастирську опіку мали всі вірні у країнах їхнього перебування. Для того, щоб належно координувати процеси душпастирства, зазначив єпископ, 2007 року було офіційно створено Пасторально-міґраційний відділ.
Діяльність цього відділу спрямована передусім на налагодження душпастирства у тих країнах, де УГКЦ немає своїх власних церковних структур. Владика зазначив, що українські міґранти, котрі зароджують нову українську діаспору в Європі, щораз більше усвідомлюють потребу щодо розвитку своєї церковної ідентичності через активну участь у Святих Тайнах своєї Церкви.
Після щорічної зустрічі католицьких ієрархів було оприлюднено спільну заяву, в якій єпископи окреслили виклики, що стоять перед душпастирством католиків східних обрядів, котрі еміґрують у країни Західної Європи, часто до місць, де не мають душпастирів власного обряду. На запрошення владики Гліба (Лончини), котрий очолює Українську греко-католицьку єпархію Пресвятої Родини з осідком в Лондоні (Велика Британія) й є Апостольським візитатором для вірних УГКЦ в Ірландії, наступна зустріч європейських єрархів східних обрядів 2017 року відбудеться у столиці Англії.

Марічка Палаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply