Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

УГКЦ припинила служити літургії у Великій Британії

Автор:

|

Січень 23, 2021

|

Рубрика:

УГКЦ припинила служити літургії у Великій Британії
Владика Кеннет Новаківський

Лондонська єпархія Пресвятої Родини, що опікується українцями греко-католиками у Великій Британії, оголосила про припинення з 11 січня публічних богослужінь у зв’язку з різким зростанням в Об’єднаному Королівстві кількості заражених інфекцією Covid-19. Про це йдеться в листі преосвященного владики Кеннета Новаківського, правлячого архієрея єпархії Пресвятої Родини із осідком у Лондоні.
«Останніми днями британські засоби масової інформації повідомляють про різке зростання кількості заражених коронавірусом, що призводить до збільшення кількості смертностей. Порадившись із нашими священниками і багатьма вірними, а також вислухавши поради медичних експертів, я дійшов висновку, що ми мусимо передусім враховувати і діяти в інтересах безпеки та здоров’я нашого духовенства та мирян. Тому ми припинили всі публічні богослужіння в усіх наших парафіях і місійних станицях. Натомість, до подальшого повідомлення в цьому питанні, богослужіння будуть транслювати в онлайн-режимі. Наші священники продовжуватимуть відправляти богослужіння денно для наших вірних. Парафіям, які мають можливість, радимо пропонувати віртуальні трансляції богослужіння денно», — йдеться в посланні.
Та зазначається, що, попри припинення публічних богослужінь, душпастирська праця священників триватиме. Похоронні богослужіння відправлятимуться згідно з державними встановленими приписами, а служби в неділі та святкові дні проводитимуть в Інтернеті.
Правилами безпеки, зокрема, встановлені тривалість літургій та порядок проведення церковних таїнств та обрядів, наголошується на необхідності постійно та неухильно дотримуватися санітарної дистанції, носіння масок у храмах є обов’язковою вимогою. Також не допускається окроплення людей або предметів святою водою, спільного або хорового співу; співати колядки в церкві може лише одна людина. Заборонене спілкування у приміщенні церкви або за її межами на автостоянках тощо під час або після літургійних служб.
Про будь-які зміни єпархія своєчасно повідомлятиме. «Надіюся, що ці заходи допоможуть убезпечити нас усіх та допоможуть державним заходам щодо запобігання подальшому поширенню Covid-19», — зазначив владика.
Додамо, що кілька інших християнських конфесій в Англії також прийняли рішення тимчасово зачинити свої церкви для публічних богослужінь.
Як повідомляв «Міст», глава УГКЦ звільнив від обов’язкової сповіді та причастя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply