Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

УГКЦ провела близько 600 ротацій капеланів в АТО

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

УГКЦ провела близько 600 ротацій капеланів в АТО

Любомир Яворський

Любомир Яворський, заступник голови департаменту Патріаршої курії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у справах душпастирства силових структур, розповів учасникам спецкурсу місійного служіння в Івано-Франківську про капеланське служіння в умовах війни на Сході України. «Я військовий капелан уже 11 років. Церква, дбаючи про різні сфери служіння, дивиться наперед. Війна в Україні триває три роки, а Блаженнійший Любомир докладав великих зусиль, аби був створений департамент у справах душпастирства силових структур у Києві ще 2006 року. З того часу ми творили мережу і в кожній єпархії створили головних військових капеланів, а вони створили біля себе осередки військового капеланства», — зазначив о. Любомир.
Він зазначив, що на початку війни на Сході України у зоні проведення антитерористичної операції (АТО) були лише військові капелани УГКЦ. Крім цього, капелани УГКЦ допомагали українським військовим виїжджати з анексованого Криму.
Розповідаючи про втрати України у російсько-українській війні 2014-2017 рр., о. Любомир зазначив, що загинуло 3465 осіб, понад 9,5 тис було поранено; завдано близько 1,3 трлн грн матеріальних збитків і з’явилося понад 2 млн вимушених переселенців.
Священик розповів, що зараз в УГКЦ є 160 капеланів. Найбільше (18 осіб) — представники Тернопільсько-Зборівської архієпархії. «Станом на квітень 2017 року ми провели близько 600 ротацій у зоні бойових дій. Кожен священик перебував у зоні проведення АТО мінімум 30-45 днів, — зазначив о. Любомир. — Ми збудували 22 каплиці в АТО. Їх починали будувати військові. Є різні каплиці, є дуже гарні, а є й каплиці-бліндажі».
Заступник голови департаменту також розповів про душпастирське та соціальне служіння капеланів УГКЦ для місцевого населення в АТО. Також військовий капелан зазначив, що Департамент організовує вишколи та з’їзди капеланів, реабілітацію капеланів, табори для дітей військовослужбовців (близько 200 дітей взяли участь у таборах на Одещині та Прикарпатті). Цього року практичний спецкурс із місійного служіння для семінаристів пройшов в Івано-Франківській духовній семінарії ім. Св. Священомученика Йосафата.

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply