Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

УГКЦ попередила священника за участь у виборах

Автор:

|

Жовтень 22, 2020

|

Рубрика:

УГКЦ попередила священника за участь у виборах
о. Володимир Лужецький

Самбірсько-Дрогобицька єпархія Української греко-католицької церкви (УГКЦ) оголосила попередження о. Володимиру Лужецькому, котрий попри заборону Церкви балотується на цьогорічних місцевих виборах до Львівської обласної ради.
57-річний о. Володимир є парохом храму Успіння Пресвятої Богородиці у місті Стебник Львівської області. Він є офіційно зареєстрованим кандидатом у депутати Львівської облради від партії «Сила і честь» на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня ц. р. Балотується під № 4 в окрузі №1 , який охоплює Дрогобич, Трускавець і Дрогобицький район.
В Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ заявили, що благословення священник на це не отримував. «Тому о. Володимира викликали до Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії та нагадали зміст «Інструкції про поведінку священнослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній», згідно з якою панотці УГКЦ не можуть брати участі у жодного роду політичній діяльності, до якої також зараховують участь у виборах. Священнику повідомили, що він повинен зняти свою кандидатуру, інакше його чекатиме покарання», — повідомили у прес-секретаріаті єпархії. Яке саме покарання це буде, в єпархії не уточнили.
УГКЦ забороняє священникам брати пряму участь у політичних процесах — балотуватися на виборах, здійснювати агітацію за кандидатів тощо. Натомість православні церкви такої заборони не мають. Зокрема, до Львівської обласної ради хочуть потрапити ще два священники Православної церкви України — військовий капелан 24-ї бригади Богдан Степаняк від Народного руху, та священник зі Старосамбірщини Василь Андрейків від Української галицької партії.
Як повідомляв «Міст», раніше оприлюднили правила поведінки священників в Інтернеті.

Наталія Шутка, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply