Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

УГКЦ не готова перейти на Григоріанський календар

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

УГКЦ не готова перейти на Григоріанський календар

УГКЦ найближчим часом не переходитиме на Григоріанський календар, бо для цього немає передумов і вагомих причин. Про це повідомив глава Церкви Святослав (Шевчук). «Запровадження календаря історично показує, що воно не було основним інструментом зближення чи єдності Церкви. Це радше – питання внутрішньої дисципліни, яке може сприяти єдності, а може стояти й на перешкоді», — сказав він.

Патріарх зазначив, що частина УГКЦ у деяких державах перейшла на новий календарний стиль, однак це призвело до поділу парафій. «Зараз УГКЦ живе за Григоріанським календарем у різних країнах, згідно із локальними потребами. Хоча часом ми були свідками дуже болісних календарних воєн у Північній Америці. Наслідки їх тривають ще сьогодні. Маємо випадки, коли одна парафія живе за різними календарями. І бідний священик із одною частиною громади мусить співати «Христос Воскрес», з іншою — проводити Страсні Богослужіння», — зауважив предстоятель.
«Якщо мова йде про нашу Церкву в Україні, ми поки що не бачимо необхідних передумов, а також необхідного консенсусу ні серед нашого єпископату, ні серед нашого духовенства й вірних для того, щоби перейти на Григоріанський календар», — висловив свою думку глава УГКЦ. За його словами, до вирішення цього питання слід підходити виважено. Бо навіть перехід на новоюліанський календар, коли Різдво святкується за новим стилем, а Великдень — за старим, може призвести до непорозумінь у Церкві та до розколу.
У Греції, наприклад, новий стиль запровадила влада, де Православна церква є державною. Однак таке нововведення викликало спротив і непослух із боку багатьох вірян і священнослужителів. «Тому треба брати до уваги саме локальні потреби наших вірних, щоби питання календаря, як було сказано, не створило причини для додаткових церковних поділів», — наголосив патріарх Святослав.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply