Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

У Запоріжжі священик відмовився ховати дитину

Автор:

|

Січень 18, 2018

|

Рубрика:

У Запоріжжі священик відмовився ховати дитину

Проти представників Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Запорізька прокуратура відкрила карне провадження за розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.
Нагадаємо, що Євген Молчанов, запорізький священик УПЦ МП, під час похорону відмовився відспівувати загиблого дворічного малюка, на якого впав самогубець, через те, що дитину хрестили в храмі Київського патріархату (КП). Сім’я звернулася в найближчу церкву, але священики просто зачинили перед ними двері та попросили залишити територію храму. У результаті батьки трагічно загиблого малюка звернулися до церкви Святого Миколая, де хрестили дитину, там і здійснили обряд відспівування.

Протоієрей УПЦ МП Євген Молчанов

Демарш московських попів викликав хвилю обурення українців. А блоґер Юрій Гудименко організував акцію #принесиляльку та закликав українців приносити іграшки під стіни храмів УПЦ МП, на що миряни активно відгукнулися. Однак проти них виступили «православні тітушки» і побили двох чоловіків, котрі прийшли до церкви з іграшкою.
Як зазначив волонтер Валентин Бурий, одним із потерпілих виявився ветеран російсько-української війни. Волонтер наголосив, що на чоловіків напали двоє в масках і стали жорстоко бити їх ногами. За словами постраждалих, охоронець храму телефонував і викликав підмогу. Відтак з’явилися члени громадської організації (ГО) «Союз православний «Радомир». Інша мешканка міста також розказала, як на неї накинувся охоронець цього ж храму через ляльку. Жінку виштовхнули з території храму, погрожуючи при цьому газовим балончиком.
Олег Золотоноша, начальник обласної поліції Запоріжжя, пообіцяв розібратися з цими фактами. «Православними тітушками» зацікавилася й Служба безпеки України (СБУ). Підчас санкціонованих обшуків у них виявили незаконну вогнепальну зброю. «Попередньо встановлено і задокументовано, що ГО «Радомир» надавала так звані охоронні послуги Запорізькій єпархії УПЦ МП. Окремі представники останньої створюють передумови для міжетнічних та міжконфесійних конфліктів і виправдовують аґресивні дії Москви щодо України», — заявили в прес-центрі СБУ.
Виправдовувати своїх підопічних кинувся митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука. Він підтвердив, що священик, котрий відмовився відспівувати загиблого хлопчика, діяв згідно з церковним каноном. Представники УПЦ МП називають УПЦ КП «розкольниками», тому не визнають проведений тими обряд хрещення і доручення людини до Церкви.
Проте протестні акції продовжували ширитися. Так, у Дніпрі кілька невідомих чоловіків зайшли у Свято-Троїцький кафедральний собор УПЦ МП і звинуватили священиків у торгівлі Богом. Вони зачитали слова з Євангелія про те, як Ісус Христос виганяв торговців із храму в Єрусалимі. Водночас невідомий чоловік, котрий вийшов із Києво-Печерської лаври під час акції #принесиляльку, заважав Сергію Нужненку, фотокореспонденту «Радіо Свобода», знімати акцію, а священик відкинув одну з ляльок від входу. «Знімав, як люди приносять іграшки до Києво-Печерської лаври, одну з іграшок поклали до центрального входу, за мить вийшов священнослужитель і викинув іграшку подалі від входу, за ним вийшла особа, котра в брутальній формі заважала знімати і погрожувала розбити камеру, — написав він у Facebook. — Пізніше священик вимагав видалити фото, вибачитись якось він не подумав, а загалом висновок лише один: там, де немає людяності, Бога немає».
8 січня акція докотилася й до Києва. В’їзд у Києво-Печерську лавру там заблокувало близько 30 осіб у балаклавах із праворадикальної організації С14. Вони також перекрили шлагбаум. На сторінці організації у Facebook зазначено, що вони протестують «проти Федеральної служби безпеки Росії і відмови священиків відспівувати загиблих українських військових і цивільних осіб, хрещених не в церквах МП.
10 січня громадські активісти Національного альянсу та С14 Залучили до акцій протесту й Луцьк — почепили м’які іграшки на паркани церков УПЦ МП і розповсюдили листівки зі закликами «Геть московського попа» та «Ми мусимо завершити розпочате нашими дідами-прадідами». Акцію пообіцяли зробити безстроковою. Слідство у цій справі триває.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply