Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

У Вільнюсі відкрилася експозиція, присвячена реставрації місцевої церкви УГКЦ

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

У Вільнюсі відкрилася експозиція, присвячена реставрації місцевої церкви УГКЦ

У виставковій залі «Академія» в столиці Литви відбулось урочисте відкриття виставки реставраційних робіт вільнюських церков, у якій серед інших представлена експозиція відновлення василіянського храму УГКЦ Пресвятої Трійці. Про це розповіли в прес-службі василіянського монастиря у Вільнюсі.
Ця виставка — робота реставраторів, котрі своїми зусиллями здійснюють велику роботу з відродження вільнюської мистецької спадщини. Вона підготовлена студентами та випускниками кафедри художнього мистецтва Вільнюської академії. Старовинна церква Пресвятої Трійці, де наразі тривають фундаментальні реставраційні роботи, була збудована на початку XVI ст.
Серед гостей, котрі прибули на відкриття виставки, були представники місцевої української діаспори, ченці василіянського монастиря св. Йосафата (Чин Святого Василія Великого) у Вільнюсі. Монастир св. Йосафата був відновлений у литовській столиці навколо стародавньої церкви Пресвятої Трійці. Цей храм став центром гуртування української громади Вільнюса.
А нещодавно до храму Пресвятої Трійці завітали українські воїни, котрі були поранені та тепер проходять реабілітацію у литовському Військовому реабілітаційному центрі в місті Друскінінкай. Після невеличкої екскурсії храмом освятили хрест, який буде урочисто встановлено на Горі Хрестів у Литві. Таким чином, Гора Хрестів тепер стала ще одним історичним місцем, яке міцно пов’язує український і литовський народи.
Нагадаємо, встановлення першого хреста воїнами з України на Горі Хрестів у Литві відбулося 19 квітня 2017 року. Відтоді започаткувалася чудова традиція, коли українські військові після завершення реабілітації на знак подяки литовському народові за підтримку встановлюють хрест на Горі Хрестів, який прикрашений литовськими та українськими прапорами і стрічками.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply