Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

У Ватикані видали інструкцію з дистанційного навчання

Автор:

|

Серпень 17, 2021

|

Рубрика:

У Ватикані видали інструкцію з дистанційного навчання
Ватикан

З огляду на виклики пандемії Covid-19, конґрегація Римо-католицької освіти підготувала спеціальну інструкцію для католицьких закладів вищої освіти (ЗВО) щодо дистанційного навчання. Документ під назвою «Інструкція з використання дистанційної форми навчання в церковних університетах/факультетах» містить правила викладання та навчання на відстані, які повинні бути реалізовані в усіх конфесійних ЗВО по всьому світу. Інструкція стосується прийому на дистанційне навчання, навчальних курсів і вчених ступенів, плати за навчання і стипендій; в ній міститься інформація про захист даних, технічне оснащення, про дидактику дистанційного навчання й оцінку академічних досягнень. Нові правила набувають чинності на початку наступного навчального року.
Посилаючись на апостольську конституцію Папи Франциска Veritatis gaudium (2018), присвячену церковним ЗНО, нові правила дистанційного навчання підкреслюють, що «університети є основним місцем проведення наукових досліджень для розвитку знань і суспільства». Вони «відіграють вирішальну роль в економічному, соціальному і культурному розвитку, особливо в наш час, позначений стрімкими, постійними і значними змінами в науці та техніці». Тому важливо, щоб різні церковні факультети «використовували новітні методи дидактики та педагогіки для заохочення особистої зацікавленості студентів та їхньої активної участі в навчальному процесі».
В інструкції підкреслюється, що навчання повинно містити як очні заходи, такі, як класична лекція, так і елементи дистанційного навчання. За словами архієпископа Анджело Вінченцо Дзанні, секретаря конґрегації, віртуальні заняття важливі для отримання академічних ступенів, до прикладу, докторантури; для ченців; для зайнятих пастирством священників і єпископів; для фахівців, які хочуть отримати додаткову освіту з галузі богослов’я, філософії чи антропології; для бідних, міґрантів, хворих, ув’язнених, моряків.
У дистанційному навчанні не повинні ігнорувати особисті зустрічі та безпосереднє спілкування. У передмові до нової інструкції наголосили, що католицька освіта ніколи не є одним лише процесом передачі знань і інтелектуальних навичок. Це радше цілісне формування людини в її різних вимірах (інтелектуальному, культурному, духовному), в т. ч., приміром, громадське життя і відносини, які існують в академічній спільноті, в тісному зв’язку з викладачами, адміністративним персоналом, а також з іншими студентами.
Як повідомляв «Міст», Міністерство освіти та науки України не розглядає можливості повернення до дистанційного навчання.

About Author

Meest-Online