Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

У Ватикані відбулася традиційна різдвяна проща українців

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

У Ватикані відбулася традиційна різдвяна проща українців
У Ватикані

Нещодавно відбулася різдвяна проща українців до папської базиліки святого Петра у Ватикані. Про це повідомили в Українській парафії св. Сергія і св. Вакха в Римі. Її організувала УГКЦ в Італії. Божественну Літургію на катедральному престолі головного католицького храму очолив владика Діонісій (Ляхович), делегат із повними правами апостольського екзарха для вірних Української греко-католицької церкви в Італії.
Архієрею співслужили архієпископ П’єро Маріні, голова папського комітету з Міжнародного євхаристійного конґресу та колишній оберцеремоніймейстер Папського двору Івана Павла ІІ, преосвященний владика Іриней (Білик), канонік Папської базиліки Санта-Марія Маджоре, численні священники, які душпастирюють в Італії, а також із України.
У паломництві взяли участь понад 2 тис. прочан із Італії й України, а також студенти та ректорат Української папської колегії святого Йосафата. Богослужіння співом супроводжував хор громади св. свщм. Йосафата з Мілана під керівництвом Оксани Гелевич. На молитві були присутні представники посольств України в Італії та при Святому Престолі, настоятелі українських монаших чинів і згромаджень в Італії.
Після читання Євангелія до молільників звернувся з проповіддю преосвященний владика Діонісій. По завершенні Божественної Літургії до присутніх у храмі молільників звернувся представник римського Вікаріату П’єрпаоло Феліколо, котрий відповідає за співпрацю з міґрантами. Він високо оцінив працю українського духовенства для своїх співгромадян і відзначив глибоку побожність українських міґрантів в Італії та в Римі зокрема і побажав надалі продовжувати зберігати власну ідентичність і духовність. Святкування завершилися колядуванням численної української громади біля вертепу й ялинки на площі святого Петра.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply