Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

У Ватикані беатифікували Івана Павла І

Автор:

|

Вересень 21, 2022

|

Рубрика:

У Ватикані беатифікували Івана Павла І
Іван Павло I

Папа Франциск проголосив блаженним одного із своїх попередників на Святому престолі — Івана Павла I, який помер 1978 року. Його понтифікат був одним із найкоротших в історії Римо-католицької церкви (РКЦ). Беатифікація, тобто зарахування покійного праведника до лику блаженних, передує канонізації — зачисленню до лику святих. «Власною усмішкою папа Іван Павло мав змогу передати благість Господа», — заявив теперішній Папа під час проповіді на площі Святого Петра.
За його словами, усмішка папи Івана Павла I була уособленням Церкви, «яка ніколи не зачиняє двері, ніколи не озлоблює серця, ніколи не скаржиться і не таїть образи, не сердиться, не дивиться похмуро і не ностальгує за минулим».
Етапу беатифікації передує детальне вивчення життя кандидата на вівтар, а також визнання офіційно зареєстрованого дива після молитви до праведника. Процес беатифікації починається не раніше ніж через п’ять років після смерті кандидата. Після рішення про відсутність заперечень кандидат отримує титул «слуга Божий», і спеціально призначена група починає збір матеріалів, пов’язаних із земним життям праведника.
Так за Іваном Павлом I РКЦ офіційно визнала диво зцілення дівчини з Арґентини, яка мала злоякісну рефрактерну епілепсію, чиї батьки молилися про його заступництво.
Арґентинський священник Хуан Хосе Дабусті розповів, як побачив розпач матері, яка покликала панотця до своєї доньки після того, як лікарі запевнили, що вона не проживе навіть однієї ночі. Він запропонував помолитися папі Лучані разом про заступництво. «Дивлячись на дівчинку, яка перебувала такою тяжкою, я мав натхнення звернутися до Івана Павла I з проханням про зцілення, і разом із її матір’ю та деякими присутніми медсестрами я молився йому… До того моменту я ніколи не молився до Івана Павла I про зцілення. Чому запропонував Роксані помолитися за зцілення Кандели за заступництва Лучані? Не знаю. Це був Святий Дух», — розповів о. Дабусті під час брифінгу у Ватиканському прес-центрі, присвяченому беатифікації.
2017 року папа Франциск затвердив для проголошення декрет про героїчний вимір чеснот Івана Павла I, а 2021-го — декрет про визнання дива за його заступництва, яке відбулося 23 липня 2011 року.
Альбіно Лучані народився в італійській провінції Беллуно і був обраний Папою Римським після смерті Павла VI наприкінці серпня 1978-го. На той момент йому було 65 років. 28 вересня 1978 року він помер у Ватикані від серцевого нападу, пробувши на престолі тільки 33 дні. За те, що таким коротким був термін понтифікату, Івана Павла I називали «вересневим папою», хоча за ним більше закріпилося прізвисько «папа, що всміхається».
Засоби масової інформації називали Івана Павла I «революціонером». Він уперше в історії папства взяв два імені на честь попередників, які призначили його єпископом і кардиналом. Також він скасував використання множини maiestatis — «Ми», яке зазвичай використовували понтифіки для іменування себе, і відмовлявся від використання нош-трону.
Як повідомляв «Міст», Папу Павла VI також беатифікують.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online