Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

У Церкві Швеції священниць більше, ніж священників

Автор:

|

Серпень 17, 2020

|

Рубрика:

У Церкві Швеції священниць більше, ніж священників
Шведські священниці

Уперше в історії Швеції кількість жінок-священниць перевищила кількість чоловіків-священників. Про це повідомила Крістіна Ґренхольм, прессекретар Церкви Швеції. За її словами, з 3 060 священників, які зараз відправляють службу в Швеції, 1533 є жінками, або 50,1 %.
«З історичної точки зору цей паритет стався навіть швидше, ніж ми припускали. У доповіді за 1990 рік полічили, що 2090-го жінки мають скласти половину всього духовенства. А на це знадобилося 30 літ», — зазначила спікерка.
За її словами, зараз у багатьох парафіях Швеції недільну службу намагаються проводити так, аби біля вівтаря були і чоловік, і жінка. «Оскільки ми віримо, що Господь створив людей, як чоловіків, так і жінок, за образом Божим, важливо, щоб ми не тільки говорили, але і показували це», — додала п. Ґренхольм.
Нагадаємо, що на відміну від католицької церкви, з 1958 року лютеранська церква дозволяє відправляти службу й жінкам. 1960-го сан святенниць отримали перші три жінки. 1982 року парламент Швеції також скасував норму, яка дозволяла членам духовенства відмовлятися співпрацювати з жінкою-колежанкою.
Як повідомляв «Міст», Ватикан проголосить покровителем Інтернету підлітка.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply