Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

У Торонто покажуть ікони Павла Лопати

Автор:

|

Березень 18, 2021

|

Рубрика:

У Торонто покажуть ікони Павла Лопати
Афіша виставки

Канадсько-українська мистецька фундація (КУМФ) відкриє у Торонто виставку відомого українського художника Канади Павла Лопати «Ікони — вікна до неба». Пряма трансляція віртуального відкриття заходу відбудеться у 21 березня о 20.00 UTC+02 — 23:00 UTC+02 на сторінці КУМФ.
Вступне слово виголосить Олег Лесюк, голова Української спілки образотворчих мистців Канади. Мистецький огляд проведе Галина Костюк. Виставка триватиме у приміщенні KUMF Gallery до 11 квітня 2021 року. З питань придбання мистецьких творів організатори просять звертатися за адресою: info@kumfgallery.com.
Павло Лопата народився 20 березня 1945 року в с. Калинів на Пряшівщині (Словаччина). Мистецьку освіту почав навчанням на відділі живопису в Академії образотворчого мистецтва та дизайну Братиславі (1966-1968). 1969-го еміґрував до Канади в місто Торонто.
1972 року отримав диплом комерційного мистецтва із Коледжу Джоржа Бравна, а 30 травня 1986-го, отримавши диплом, закінчив студії мистецтва в Онтаріо Коледж-оф-Арт (Торонто). З 1991 року до кінця 1998-го працював куратором та адміністративним директором в галереї КУМФ, дезорганізував понад 70 образотворчих виставок багатьох мистців із Канади, Америки й України.
У своїх образотворчих працях добре оволодів рисунок олівцем та техніку яєчної темпери, акриліку й олії. Теми в нього — різні: портрети, лемківські церкви, лінеарно-експресіоністичні картини, ікони та сюрреалістично-символічні твори. На сторінках різних періодичних видань, у т. ч. тижневика «Міст», опублікували понад 450 його статей і рецензій на теми мистецтва, історії та культури.
Понад 1 тис. його художніх творів зберігають у приватних і музейних колекціях у Канаді, США, Польщі, Чехії, Словаччині та в Україні. Влаштував 33 персональних виставок і брав участь у понад 90 групових виставках. Живе і працює у власній майстерні та галереї в містечку Кінґсвіл (провінція Онтаріо), найбільш полудневому місті Канади.
Як повідомляв «Міст», торік у Торонто відбулася персональна виставка Павла Лопати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply