Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

У Тімішоарі освятили нову українську церкву

Автор:

|

Вересень 20, 2020

|

Рубрика:

У Тімішоарі освятили нову українську церкву
Освячення церкви

Урочистості з освячення новозбудованої церкви Українського православного вікаріату Румунської православної церкви відбулися в румунський Тімішоарі. У церемонії взяв участь Паун Роговей, Тимчасовий повірений у справах України в Румунії, на запрошення Союзу українців Румунії.
Богослужіння з освячення церковної споруди провадив архієпископ Тімішоари та митрополит Банату Іоан, член Священного синоду Румунської православної церкви. Присутніми були голова повітової ради Тіміш Келін Добра, мер міста Тімішоара Ніколає Робу, депутат парламенту Румунії, голова Союзу українців Румунії Микола Петрецький, а також представники української громади реґіону.
Митрополит Іоан проголосив молитву з вшанування пам’яті українців, котрі загинули у боротьбі за незалежність України. Ця церква є десятою з низки українських храмів у повіті Тіміш. Також відбулася окрема зустріч із Келіном Добре, головою повітової ради Тіміш, і Ніколаєм Робу, під час якої обговорили питання задоволення потреб української громади в реґіоні, а також окремі аспекти українсько-румунської реґіональної співпраці. Український дипломат зустрівся з митрополитом Іоаном, вони обговорили окремі питання, пов’язані з перспективою визнання Православної церкви України з боку Румунської православної церкви.
Як повідомляв «Міст», освячення новозбудованого храму — велике торжество.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply