Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

У столиці відкрили мечеть

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

У столиці відкрили мечеть

Першу в Києві мечеть із мінаретом Ар-Рахма (милосердя), розраховану на 3 тис. вірян, відкрили на вулиці Лук’янівській. «Це — не просто мечеть, це — просвітницький об’єкт, відкритий для всіх і в будь-який час, ми не обмежуємо відвідвідини мечеті для тих, хто тільки хоче приходити молитися або суто для мусульман», — сказав Ахмед Тамім, глава духов­ного правління мусульман України. На території мечеті є школа й мінарет заввишки 27 м. Купол мечеті прикрашають вітражі, а залу встелено килимами. Аби люди могли більше дізнатися про іслам, для всіх охочих тут проводитимуть екскурсії та лекції.

Раніше 60-тисячна мусульманська громада Києва молилася в будівлі ісламського центру на вулиці Дегтярівській. Мечеть побудовано в історичній частині столиці, на вершині гори Щекавиці. У цьому районі розташоване мусульманське кладовище, і на місці самої мечеті раніше були двори мусульман.

Перші спроби побудувати мечеть у Києві було зроблено ще 1887 року, 1913-го був закладений фундамент на вулиці Гоголівській, однак Перша світова війна та Жовтневий переворот перешкодили будівництву. Щоби спорудити цю мечеть, знадобилося близько 20 років: уперше про неї заговорили 1991-го, проте дозвіл на будівництво було видано лише 2007 року.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply