Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

У Стамбулі провели літургію українською

Автор:

|

Листопад 07, 2021

|

Рубрика:

У Стамбулі провели літургію українською
У церкві Святого Миколая

З благословення Вселенського патріарха Варфоломія у церкві Святого Миколая в Стамбулі (Туреччина), з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці відбулася святкова літургія українською мовою. «Ми помолилися за захисників і захисниць України. Ми вдячні Матері Церкві та Його Всесвятості Вселенському Патріарху за цю можливість», — сказав Олександр Гаман, генеральний консул України в Стамбулі.
Він привітав присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисників і захисниць України та Днем козацтва та повідомив, що цього місяця закінчує свою каденцію в Турецькі Республіці. Олександр Гаман подякував за плідні роки співпраці та подарував Вселенському Патріархату ікону Святого Миколая.
Церква Святого Миколая в Стамбулі була відбудована 1837-го на місці колишньої церкви візантійського періоду, яку вперше згадуються у документах 1724 року (ймовірний час будівництва — до 1538-го). 24 листопада 2019 року у церкві Святого Миколая в Стамбулі провели панахиду українською мовою по жертвах Голодомору, в якій взяв участь Вселенський патріарх Варфоломій.
Як повідомляв «Міст», 22 травня 1919-го в Києві в церкві Святого Миколая відбулася перша відправа служби Божої українською мовою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply