Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

У Сімферополі розграбували собор ПЦУ

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

У Сімферополі розграбували собор ПЦУ

У Сімферополі огородили парканом. Катедральний собор святих рівноапостольних Володимира і Ольги Православної церкви України (ПЦУ). Про це повідомила одна парафіянка храму. «Будівельники кажуть, що ремонтуватимуть фасад, проте, якщо там стоятимуть риштування і вестимуться активні роботи, не знаю, як парафіянам відвідувати службу», — зазначила вона. Однак, у соборі богослужіння вирішили проводити й попри роботи.
Нагадаємо, що у лютому ц. р. Міністерство майнових і земельних відносин Криму Російської Федерації (РФ) зажадало звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією Української православної церкви Київського патріархату. А окупаційний Арбітражний суд Криму зобов’язав передати приміщення собору в користування російського Міністерства майна Криму. Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення. У середині червня ц. р в будівлі храму почали будівельні роботи, ініційовані окупаційною владу без узгодження з Кримською єпархією.
Владика також розповів, що майно Катедрального собору «розграбували та поламали» після того, як розпочали «внутрішній ремонт» приміщень. «Ситуація дуже критична. Все відбувалося, коли мене не було в Криму. Згідно з рішенням суду, вилучили 110 кв. м площі першого поверху. Приміщення опечатали і замкнули. Водночас описали і церковне майно, що там зберігалося: крісла, ікони, меблі, килими, посуд, столи, столове приладдя. Частину речей я побачив на вулиці на звалищі, де поділися інші речі — не знаю», — повідомив архієпископ.
Він пов’язує розграбування собору зі своєю поїздкою до США. «Вони почали погром саме тоді, коли я був на конференції з релігійної свободи. Так Росія показує всьому світу, що для неї означає світове співтовариство і релігійна свобода», — іронізував владика.
Священний Синод ПЦУ висловив рішучий протест і глибоке обурення насильством російської окупаційної влади проти Православної Церкви України, що триває в АРК і Севастополі та закликав українську та міжнародну спільноти вимагати від РФ припинити порушення прав української православної громади Криму, а винних — притягти до відповідальності.

До теми
У селищі Підкамінь Бродівського району Львівської області невідомі розмалювали фарбою вхідні двері та хрест каплиці св. Параскеви П’ятниці, яка належить ПЦУ. Про це повідомила Світлана Добровольська, начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції у Львівській області. Вандали облили жовтою фарбою двері, поріг каплиці і встановлений на території дворика хрест. Також місцями фарбою намалювали хрести на стінах, а її залишки розлили у дворі. За цим фактом порушили карне провадження за статтею про хуліганство. Каплиця св. Параскеви П’ятниці була збудована в першій половині XVII ст. у стилі пізнього бароко й є пам’яткою архітектури національного значення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply