Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

У Швеції буде крижана мечеть

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Проект будівництва крижаної мечеті поруч зі знаменитим комплексом Крижаного готелю в Юккас’ярві розпочали в Північній Швеції. «Ми відкриті для будь-яких пропозицій, ми практикуємо свободу віросповідання в Юккас’ярві», — зазначив Юнгве Берквіст, директор Крижаного готелю. «До нас приїжджають люди з усього світу, у тому числі з Лондона та Саудівської Аравії. Ми подумали, що це — цікава ідея, оскільки в нас уже є крижана церква», — додав пан Берквіст.

Передбачалося, що мечеть побудують уже цього року, але, на думку директора, будівлю буде споруджено лише 2012-го.

Ініціатива зведення крижаної мечеті належить імамові Махмуду Алдебе. На його думку, будівництво мечеті сприятиме популяризації ісламу в королівстві. «Це буде ще один спосіб діалогу між різними країнами та релігіями. Можливо, там буде імам, який розповідатиме відвідувачам, що означає бути мусульманином», — сказав імам Алдебе.

У Юккас’ярві щорічно зводиться популярна серед молодят крижана церква, а також бар, худож­ня галерея й театр. Нині це — найбільший у світі комплекс із льоду та снігу, який споруджується в листопаді-грудні й зникає під променями сонця у квітні. Його площа —4 тис. кв. м. Для виготовлення споруд щороку використовується 3 тис. т льоду та 30 тис. куб. м снігу. Проживання в крижаному номері коштує від 200 до 500 USD за ніч.

Василь Нетудихата

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply