Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

У Саграді фамілія запустили україномовний аудіогід

Автор:

|

Вересень 19, 2021

|

Рубрика:

У Саграді фамілія запустили україномовний аудіогід
Українці перед собором

У Соборі Саграда фамілія в Барселоні (Іспанія) запрацював україномовний аудіогід. Це вже 30-й аудіогід, створений у межах ініціативи Олени Зеленської, першої леді України. «Дуже символічно, що проєкт приурочений саме до 30-річчя незалежності України, і ми запускаємо 30-й аудіогід у дуже особливому місці. Українська звучатиме в історично визначному й культовому соборі Саграда фамілія», перший камінь у фундамент якого був закладений ще 1882-го. Для поширення української мови світом присутність в інституції такого масштабу — це надважливий крок», — розповіла дружина президента України.
Собор Саграда фамілія відомий тим, що спершу його будівництвом займався архітектор Франсіско дель Вільяр, який і розробив первинний проєкт у неоготичному стилі, однак за рік дель Вільяр покинув проєкт, а керівництво перебрав на себе Антоніо Ґауді.
Він працював над створенням собору 40 років свого життя, він досі перебуває на фінальній стадії будівництва, яке планують завершити 2026-го. Робота над україномовним аудіогідом тривала з лютого ц. р. в межах проєкту культурної дипломатії, яким опікується п. Зеленська для популяризування та розширення використання української мови за кордоном.
Як повідомляв «Міст», україномовних аудіогідів запустили у двох турецьких музеях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply