Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

У Римі молилися за загиблих активістів

Автор:

|

Березень 06, 2014

|

Рубрика:

У Римі молилися за загиблих активістів

У Римі, у соборі Святого Петра, відбувся молебень за Україну та її загиблих героїв. Молитовний захід був ініційований Тетяною Іжевською, послом України у Ватикані, за підтримки дипломатів країн Європейського Союзу. Захід відбувся в символічному місці — біля так званого українського вівтаря з мозаїчними зображеннями Герба України, святої княгині Ольги й святого князя Володимира.

У молебні за мир, єдність і щасливе європейське майбутнє української держави, який очолив глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук), узяли участь керівники дипломатичних установ, представники Ватикану, української громади та журналісти. Після врочистості в соборі Святого Петра на престолі «українського вівтаря» було встановлено ??Символічну Свічку на знак ушанування пам’яті Героїв Майдану, котрі загинули під час трагічних подій на вулицях Києва.
Українська громада Італії молилася та була в скорботі за загиблими під час кривавих сутичоку Києві на Майдані. Українські громади, котрі приїхали до Рима з Мілана, Модени, Фіренції, Ріміні, Венеції, Тревізо, Неаполя й інших міст, не мали права мовчати, коли на нашій українській землі вбивали їхніх рідних і близьких. Громада в Спільній Молитві вшанувала Героїв Майдану. Це був день єднання в журбі всіх українців у Італії, на площі Есквіліно поблизу базиліки ді Санта Марія Маджіоре.
«На молебні жінки ридали й запалювали свічки, але фотограф не шукав цих кадрів. Це — інтимне горе кожного. Ще кілька днів тому закінчення кривавої бойні здавалось недосяжним. Людям хочеться вірити, що нинішні зміни в країні є незворотною перемогою демократії», — розповіла Маріана Сороневич, головний редактор щомісячника «Українська газета в Італії»
Під час жалобної ходи в Римі було зібрано 20 399 EUR і 200 USD для допомоги Майдану. Кілька тисяч протестувальників із прапорами України та ЄС і маніфестами проти Януковича, проти пролиття крові в Україні пройшли вулицями Рима. Всеукраїнська акція на підтримку Майдану та загиблих героїв фактично захопила весь Рим. Такого чисельного маршу іноземців старовинний Рим іще не бачив.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply