Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

У Румунії під час хрещення священник втопив немовля

Автор:

|

Лютий 09, 2021

|

Рубрика:

У Румунії під час хрещення священник втопив немовля
Архаїчний ритуал

У румунському місті Сучава після занурення у воду під час хрещення померло півторамісячне немовля. Траґедія сталася в церкві Св. Костянтина й Олени. У шеститижневого хлопчика під час обряду зупинилося серце. Того ж дня дитину реанімували церковні фельдшери, потім його доправили до лікарні, де через кілька годин немовля померло. Розтин показав наявність води в легенях. Прокуратура почала розслідування. Спершу карну справу порушили за умисне заподіяння шкоди здоров’ю, але після смерті дитини її перекваліфікували на іншу — вбивство.
Після цього створили електронну петицію з вимогою змінити обряд хрещення. Як зазначив Стівен Макграт, румунський оглядач Бі-бі-сі, якщо через смерть дитини змінять ритуал хрещення, це призведе до розколу в Православній церкві Румунії. Декотрі церковники не проти змін, проте інші чітко заявили про бажання зберегти архаїчний обряд занурення дитини у воду з головою.
Серед вищого духовенства реформу підтримує архієпископ Арджешський Калинник. «На деяких іконах Ісус стоїть у воді по шию і, схиливши голову, приймає хрещення, поливаючи голову святою водою», — пояснив він.
Інший представник церкви Василе Банеску розповів, що священники можуть лише налити трохи води на чоло дитини замість повного занурення у воду.
Однак архієпископ Томісській Феодосій налаштований войовниче. «Ми ніколи не змінимо ритуал. Канони цієї релігії існують вже понад тисячу років. Ось чому ми не змінимося. Нас не залякати», — заявив він.
Як повідомляв «Міст», український церковний хор у Румунії відзначив своє 50-річчя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply