Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У РПЦ застерегають президента Зеленського

Автор:

|

Листопад 29, 2020

|

Рубрика:

У РПЦ застерегають президента Зеленського
Митрополит Антоній

Російська православна церква в Україні (РПЦвУ) виступила проти приїзду до Києва Константинопольського патріарха Варфоломія і президент, котрий запросив його до країни, повинен знати, що візит глави Константинопольського патріархату може призвести до нового релігійного протистояння у державі. Про це заявив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами РПЦвУ.
«Володимир Олександрович Зеленський є президентом України і йому ніхто не може заборонити зустрічатися з керівниками інших держав чи з керівниками тих чи інших релігійних об’єднань. Інша річ — наскільки виправдане запрошення президента України патріарху Варфоломію. Адже президент має турбуватися про внутрішній стан суспільства, про внутрішню ситуацію. Вважаю, що перед тим, як запрошувати керівника релігійної організації з іншої держави, треба було потурбуватися тим, як це сприйме українське суспільство, чи не приведе це до рухів протистояння», — зазначив владика.
Він нагадав, що за останні два роки РПЦвУ не раз декларувала своє ставлення до Вселенського патріарха. «Ми однозначно говоримо, що патріарх Варфоломій незаконно втрутився в релігійну ситуацію в Україні, і це втручання призвело до протистояння, захоплень храмів нашої Церкви, до побиття наших парафіян, наших священнослужителів. І достатньо дисонуюче звучать слова Володимира Зеленського, що патріарх Варфоломій піклується про мир в Україні. Ми не знайшли жодного випадку, коли б патріарх Варфоломій, знаючи реальну ситуацію в Україні, міг якось запобігти тому, що відбувалося. Маю на увазі рейдерські захоплення наших храмів, незаконні перереєстрації. А це все відбувалося саме на основі тих дій — незаконних, підкреслюю, дій — Патріарха Варфоломія в українському Православ’ї, — вважає митрополит. — Ми проти того, щоби патріарх Варфоломій приїжджав до України. Бо розуміємо і можна передбачити, що його приїзд слугуватиме не миру в Україні. Президент має про це обов’язково знати і турбуватися, щоби жодна зовнішня ситуація, приїзд, не призвели до нового витка протистоянь серед віруючих».
«Тут принциповим є те, що Українська православна церква (так себе називають московські батюшки в Україні. — Ред.) не раз заявляла: ми маємо навчитися жити за Конституцією. А Конституція прямо каже, що держава відокремлена від Церкви. Тому будь-яке втручання державних діячів у внутрішнє життя Церкви суперечить нашому основному закону», — резюмував Антоній.
Як повідомляв «Міст», президент Зеленський нагородив митрополита УПЦ МП.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply