Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

У Празі згоріла церква, перевезена з України

Автор:

|

Листопад 15, 2020

|

Рубрика:

У Празі згоріла церква, перевезена з України
На згарищі

У Празі нещодавно згоріла православна дерев’яна церква святого Михаїла, яку перевезли з України. Пожежу ліквідували шість пожежних розрахунків. Ніхто не постраждав, але сама церква фактично зруйнована. Вогонь охопив нижню частину дерев’яної конструкції церкви.
Всередині знайшли кілька балонів з пропан-бутаном під тиском. Зараз на місці працюють слідчі для з’ясування причин пожежі. «Я в шоці від звістки про пожежу в церкві св. Михаїла», — заявив Євген Перебійніс, Посол України в Чехії.
Він назвав цю церкву «одним із мостів» між Україною та Чехією та закликав поліцію ретельно розслідувати цей інцидент. «Ми вважаємо реставрацію цього унікального пам’ятника справою честі для всіх нас», — зазначив дипломат.
За його словами, служби охорони культурних пам’яток Праги оцінять можливість відновлення церкви після з’ясування обсягів пошкодження. Церква перебуває у власності міста Прага. Вона входить до маршруту екскурсій «Українська Прага».
Також керівник українського посольства зазначив, що дипломати вестимуть перемовини з міською владою про відновлення. Розглядають також можливість звернення до Закарпатської області, щоб знайшли майстрів, котрі мають відповідними навички та володіють технікою відновлення. Пізніше п. Перебийніс повідомив, що за оприлюдненою інформацією Віта Гофмана, речника магістрату м. Прага, оголошують публічний збір пожертв на відновлення церкви.
Храм св. Михаїла — дерев’яна православна церква, збудована в другій половині XVII ст. в Україні, в с. Великі Лучки під Мукачевом. 1929 року її демонтували та перевезли до Кінських садів у Празі, де храм став частиною колекцій Етнографічного музею. Церква побудована у так званому Бойківському будівельному стилі з елементами народного бароко. Її довжина — близько 14 м, а ширина — 8 м. Вежа мала близько 17 м.
Як повідомляв «Міст», на Житомирщині згоріла дерев’яна церква.

Олена Вус, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply