Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

У Португалії заснували перший монастир отців Василіан

Автор:

|

Квітень 17, 2021

|

Рубрика:

У Португалії заснували перший монастир отців Василіан
Будівля монастиря

Протоархімандрит Василіанського чину святого Йосафата о. Ґенезій Віомар на початку ц. р. проголосив рішення, згідно з яким офіційно заснували перший василіанський монастир у м. Санта-Ірія-де-Азойя під Лісабоном, столицею Португалії.
Ця подія тим більше знаменна, бо 2021-го минає двадцята річниця душпастирської діяльності отців Василіан у цій країні. Впродовж останніх десятиліть багато українців опинилися в Португалії у пошуках праці, тож українська діаспора стала тут однією з найбільших. Та заробітчани не бажали втрачати зв’язок із Батьківщиною та рідною Церквою й обрядом. Тому запрошували священників для душпастирювання. Отці Василіани, відповідаючи на численні прохання, розпочали пасторальну діяльність у Португалії 2001 року. 22 лютого 2001-го о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, прибув у Лісабон, за дорученням настоятелів і на прохання патріарха Лісабона. Потім у Португалії працювали отці Натанаїл Гарасим, Віталій Климчук, Боніфатій Залуцький, Йоан Лубів та інші Василіани.
Так, результатом тривалого та успішного душпастирювання стало відкриття нового монастиря з благословення лісабонського патріарха кардинала Мануела Жозе Макаріо до Насіменто Клементе та рішенням найвищої влади Чину. Цей монастир може стати початком нової віхи в історії Чину та зробити внесок до славних сторінок його заслуг перед Церквою.
В Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ) нагадали, що зараз у Португалії працюють і служать василіанські священники із провінцій Найсвятішого Спасителя в Україні, Святого Йосифа у Бразилії та Святого Миколая в Україні.
Як повідомляв «Міст», Імстичівський монастир здавна вважався оплотом закарпатських василіан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply