Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

У Португалії обурені відкриттям церкви МП

Автор:

|

Грудень 21, 2017

|

Рубрика:

У Португалії обурені відкриттям церкви МП

УПЦ МП у м. Брага

У португальському місті Брага почала функціонувати українська православна церква Московського патріархату (МП). Це обурило місцеву громаду українців. Зокрема, про провокативність появи такої церкви заявив Павло Садоха, голова Спілки українців Португалії.
«Московія, як завжди, себе перевершує. У Бразі зібрали прихильників московських попів і назвали це Українською православною церквою (УПЦ), забувши додати, що вони належать до так званого Московського патріархату», — написав активіст у Facebook.
Згідно з повідомленням на сторінці Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП, такий факт і справді має місце. «З благословення Блаженнійшого митрополита Київського й всієї України Онуфрія і за погодженням з єпископом Корсунським Нестором з 12 листопада 2017 року в місті Брага, що на півночі Португалії, розпочалися регулярні богослужіння в новоствореній українській православній парафії», — йдеться у повідомленні. Варто відзначити, що у Бразі проживає велика кількість українців. На думку п. Садохи, факт замовчування, що церква належить саме до МП, — звичайне шахрайство.
Як зазначила Олеся Заяць, представник української громади Португалії, це вже не перший випадок, коли в Португалії заради власної вигоди російські організації маскуються під українські. «Треба, щоб УПЦ Київського патріархату відреагувала на таку брехню. Вже багато (росіян. — Ред.) себе називають українцями задля власної вигоди, а українців приписують до російськомовних», — зазначила активістка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply