Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

У Польщі будують православний храм

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

У Польщі будують православний храм

Проект храму

У Варшаві відбулася церемонія освячення та положення наріжного каменя під будівництво храму Святої Софії — Премудрості Божої. Торжество очолив Вселенський Патріарх Варфоломій. Архітектор Анджей Марковський, автор проекту, узяв за основу візантійський храм Святої Софії, який був побудований у VI ст. в Константинополі.
Це будівництво — першого більш ніж за 100 років православного храму в столиці Польщі. На початку XX ст. там було кілька десятків православних церков. У 1920-ті рр. більшість із них були зруйновані, а близько десятка перебудовані або звернені в католицькі костели. Зараз у православних віруючих Польщі залишилося два православних храми — кафедральний собор рівноапостольної Марії Магдалини та цвинтарна церковця Івана Лествичника.
Нагадаємо, що в січні ц. р. в історії Польської православної церкви відбулася ще одна знакова подія: через 90 років більшість парафій центральній і західній частині країни святкували Різдво та Хрещення разом із Єрусалимським патріархатом, українською, грузинською, сербською, російською православними церквами і святою горою Афон.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply