Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

У Північній Македонії вшанували пам’ять українського священника

Автор:

|

Червень 18, 2021

|

Рубрика:

У Північній Македонії вшанували пам’ять українського священника
Учасники пам’ятного заходу

Наталія Задорожнюк, послиня України в Північній Македонії, та працівники посольства вшанували пам’ять українського священника Олексія Моргуля (1887-1979), який все своє життя присвятив служінню Богові та людям на македонській землі. «Олексій Моргуль народився в Полтаві. Після Жовтневого перевороту в Росії покинув Батьківщину й оселився на македонській землі. Він і його дружина Текла мали виняткову повагу серед місцевого населення», — розповіли дипломати.
Тож за доброю традицією щороку у День Святої мучениці Фотини колектив посольства, Повардарська єпархія та релігійна спільнота с. Пірава проводять урочисті заходи в пам’ять о. Моргуля. «З вшанування пам’яті українського священника провели панахиду в церкві Святого Георгія (Пірава, Воландово), де все своє життя служив Олексій Моргуль. Наталія Задорожнюк поклала квіти до могил о. Моргуля та його дружини Текли на місцевому цвинтарі та провела дружню зустріч з мешканцями Пірави та служителями церкви», — йдеться в повідомленні.
У дипломатичному представництві додали, що 2019-гоза сприяння посольства, Повардарської єпархії, церкви у Піраві й особисто о. Драгі на церковному подвір’ї встановили меморіальну дошку, присвячену українському священнику Олексію Моргулю. Посольство висловило велику подяку Повардарській єпархії Македонської православної церкви й о. Драгі.
Як повідомляв «Міст», у Скоп’є презентували «Інтернат» Сергія Жадана македонською мовою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply