Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У Підгірцях відбудують церкву XVIII ст.

Автор:

|

Серпень 08, 2022

|

Рубрика:

У Підгірцях відбудують церкву XVIII ст.
Вигляд церкви Архистратига Михаїла 2004 року

У селі Підгірці на Львівщині відбудують втрачену у пожежі дерев’яну церкву святого Михаїла. Пам’ятка національного значення XVIII ст. згоріла 2006 року і від неї залишився лише фундамент. «Відбудуємо цю унікальну дерев’яну церкву, а також її дзвіницю та кам’яні брами. Впродовж віків ця церква була осередком духовного та культурного життя Підгірців. Це величезна втрата для всього Підгорецького архітектурного ансамблю. Забути про неї та залишити у минулому — неприпустимо», — повідомив Максим Козицький, голова Львівської обласної військової адміністрації (ЛОВА).
Відтак у Львові підписали меморандум між Львівською галереєю мистецтв ім. Б. Возницького, національним університетом «Львівська політехніка», Заболотцівською об’єднаною територіальною громадою, Релігійною громадою Львівської єпархії Української православної церкви парафії Архистратига Михаїла у селі Підгірці та громадською організацією «Підгірці-Шолом».
Олена Василько, керівниця управління архітектури ЛОВА, зазначила, що підписання меморандуму — лише перший крок. Пошук джерел фінансування на відбудову розпочнуть вже у післявоєнні часи. Усі зацікавлені сторони будуть розраховувати на грантові європейські проєкти, за підтримки обласного чи державного бюджету. «Є збережені всі обміри церкви, під час студентської практики вона була повністю оцифрована та відміряна. Тому буде відтворена точно такою самою, як була колись», — наголосила вона.
Максим Козицький зазначив, що у відбудованій церкві створять новий культурний простір, сучасний Музей давніх ікон. А збережені елементи знищеної вогнем церкви стануть експонатами цього музею. Окрім церкви, відбудують також дерев’яну дзвіницю початку ХІХ ст. та кам’яні брами початку ХХ ст. Територію навколо храму впорядкують, у т. ч. цвинтар ХVІІІ-ХІХ ст.
Підгірці — популярне туристичне місце. Там розташований один з найгарніших і найбільших замків області — Підгорецький. Напроти нього є костел святого Йосифа, нині церква УГКЦ, яку реставрують. А також городище X-XIII ст., на якому створили Історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ».
Як повідомляв «Міст», російські окупанти знищують українські церкви.

Орися Шиян, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply