Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

У переписуванні Біблії взяли участь близько 16 тис. українців

Автор:

|

Травень 22, 2019

|

Рубрика:

У переписуванні Біблії взяли участь близько 16 тис. українців
Одну сторінку Біблії переписав митрополит Епіфаній, глава ПЦУ

У Всеукраїнському переписуванні Біблії вже взяло участь близько 16 тис. людей. Про це розповів Юрій Петренко, менеджер відділення зовнішніх відносин Українського біблійного товариства. «Цей проект розповсюдився по цілій Україні й оригінальні сторінки, які переписують, передали різним церквам і вже на церковному рівні все переписується. До нас фактично повернулося вже точно більше половини (Біблії. — Ред.). Десь місяць тому ми робили підрахунки й, якщо врахувати, що у Біблії є майже 32 тис. віршів, то вже близько 15-16 тисяч зараз переписано», — повідомив він.
Експерт прогнозує, що у переписуванні участь візьме 32 тис. людей. Переписувати можуть ті, хто відносить себе до певної конфесії, а Біблійне товариство — це міжконфесійне товариство, тож долучитися можуть усі віряни. «У нас є чотири реґіональні центри Біблійного товариства — у Києві, Львові, Харкові та Херсоні. На базі цих центрів є постійні станції рукописної Біблії. Пастори чи священики звертаються до Біблійного товариства та беруть все необхідне устаткування для того, щоб проводити цю акцію. І вже на базі своєї церкви, або на загальноміському чи сільському рівні, проводять її», — додав він. Завершити переписування організатори планували за рік, а репрезентувати Книгу книг планували 8 червня ц. р. — у Національний день молитви за України. Та тепер сподіваються встигнути з переписом до кінця цього року.
Як це відбувається: кожен біблійний вірш переписує на аркуш паперу форматом А3 молочного кольору лише одна людина, відтак той, хто його переписав, підписує свій аркуш. Колір чорнила однаковий, для цього учаснику надають спеціальні авторучки. «Людина вказує номер розділу, номер вірша. Паралельно заповнює анкетні дані, адже сам захід номінований на національний рекорд і це буде доказовою базою того, що це кожна людина переписувала по віршу», — каже п. Петренко.
Потім ці переписані аркуші зшиють в одну велику Біблію, яку зберігатимуть у Біблійному товаристві в центрі Києва, але, як зазначає фахівець, рукописна книга спершу «подорожуватиме» Україною, її передаватимуть від церкви до церкви. Крім цього, буде створена книга пам’яті, в якій будуть записані імена тих, хто переписував Святе письмо.
За словами організаторів, головна мета цього переписування — «показати, що представники усіх церков, які є в Україні, пишуть одну Біблію», а ще — привернути увагу людей до слова Божого, до цінностей, які записані у Біблії, адже вони все ще є актуальними для всіх християн. Нагадаємо, що перепис Біблії розпочався 2 червня 2018-го в національний день молитви за Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply