Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Нью-Йорку провели молебень за жертвами Голодомору

Автор:

|

Грудень 01, 2022

|

Рубрика:

У Нью-Йорку провели молебень за жертвами Голодомору
На молебні

У соборі Святого Патрика в Нью-Йорку за участю різних християнських конфесій відбувся урочистий молебень з нагоди роковин Голодомору 1932-1933 рр. У ньому взяли участь політики, дипломати, представники міжнародних організацій, багатотисячна українська громада. Перед цим українці Нью-Йорка здійснили по Мангеттену багатокілометрову ходу зі синьо-жовтими прапорами та гаслами.
Чак Шумер, Лідер демократичної більшості Сенату США, нагадав у своєму виступі, що його предки походять із Чорткова Тернопільської області, та наголосив, що Голодомор був геноцидом українського народу. «Сталін прагнув знищити український народ і український дух, але він і радянський режим згинули, а український народ живе. Як Сталін зазнав краху у своїх намірах, так само зазнає краху й Путін», — сказав сенатор. Він вказав на важливість посилення допомоги Україні з боку США, зокрема, військової. А також закликав українців Америки тиснути на тих сенаторів від Республіканської партії, які не поділяють цю позицію демократів і більшості республіканців. «Хай живе український народ!» — цими словами завершив свій виступ політик.
Своєю чергою, Сергій Кислиця, постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй (ООН), зазначив, що цілеспрямований голод залишається зброєю Кремля, як і 90 років тому. «Цього разу її застосовують не лише в Україні, а й в усьому світі, в т. ч. найуразливіших країнах Африки й Азії», — зауважив він і нагадав, що за даними ООН, зараз проблема голоду спіткала 828 млн людей у світі. Причому для багатьох із них причиною страждань є саме російське вторгнення до України, що призвело до дефіциту продовольства.
Як повідомляв «Міст», у Канаді провели тиждень ушанування жертв Голодомору.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply