Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Німеччині можуть відмовитися від недільних богослужінь

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

У Німеччині можуть відмовитися від недільних богослужінь
Кельнський катедральний собор

Дві найбільші християнські Церкви Німеччини зараз переживають не найкращі часи — 2018 року вони втратили понад 400 тис. парафіян. Кількість протестантів скоротилася майже на 220 тис., а католиків — на 216 тис. Особливо помітний відтік парафіян у таких великих містах, як Кельн, Ессен, Берлін, Дюссельдорф, Мюнхен і Гамбурґ. Щоправда, католиків і вірян Євангельської церкви в країні все ще дуже багато — понад 23 млн і трохи більше 21 млн відповідно. Загалом це 53,2 % населення країни.
Євангельська церква Німеччини навіть запропонувала своїм громадам подумати про відмову від проведення недільних богослужінь. Адже згідно з результатами дослідження, недільні богослужіння залучають усе меншу кількість вірян — в середньому, приблизно 734 тис. протестантів не пропускають недільних богослужінь — це менше 4 % всіх парафіян. А будь-яка меса коштує чималих грошей. Тож, на думку євангелістів, проводити її в напівпорожній церкві — марнотратство.
Кількість парафіян у церквах Німеччини знижується роками. Дослідження, опубліковане Фрайбурзьким університетом у травні ц. р., засвідчило, що число людей, котрі належать до двох основних Церков Німеччини, до 2060 року скоротиться вдвічі. Попри відсутність статистичних даних про причини виходу з Церкви, опитування, проведені офіційними особами в останні місяці, вказують на зв’язок зі скандалами про сексуальне насильство за участю Римо-католицької церкви.
Церкви докладають усіх зусиль до того, щоб утримати людей. Єпископство баварського Реґенсбурґа навіть організувало «гарячу» телефонну лінію для вірян, котрі вирішили розпрощатися з Церквою. Щоправда, як зізнався в інтерв’ю журналістам реґенсбурзький диякон Міхаель Вайсманн, мало не третина тих, хто за цим номером телефонує, всього лише хочуть «випустити пару», тобто лають священників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply