Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

У Любліні відкрили пам’ятник священнику УГКЦ

Автор:

|

Квітень 01, 2021

|

Рубрика:

У Любліні відкрили пам’ятник священнику УГКЦ
Пам’ятник о. Ковчу

У польському Любліні 25 березня відбулося відкриття пам’ятника о. Омелянові Ковчу, греко-католицькому священнику, пароху Майданека. Над втіленням проєкту працювали скульптор Олександр Дяченко й архітекторка Марта Дяченко.
Вони зазначили, що ця скульптура — узагальнена постать о. Омеляна Ковча, котрий поклав руки на великий куб. Священник наче зрісся з кубом, бажаючи його піднести над землею. «Куб — надважка невблаганна форма, що, немов доля та нестерпне терпіння, притискає, розчавлює людську волю і душу, але силою віри, силою духу цей тягар відривається від землі, даючи полегшення страждань і надію», — пояснили автори пам’ятника.
В Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ) нагадали, що постанову про спорудження пам’ятника Омелянові Ковчу міська влада Любліна ухвалила 2018-го, а 22 лютого 2019 року заклали перший камінь.
Омелян Ковч (1884-1944) — український греко-католицький священник-місіонер, капелан Української галицької армії, громадський діяч, патріот, праведник України, блаженний священномученик. Під час німецької окупації Галичини, намагаючись врятувати євреїв від знищення, хрестив їх і видавав їм метрики про хрещення, попри заборону окупаційної влади. Звернувся з листом до Гітлера, у якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у ґетто. За ці дії 30 грудня 1942-го панотця заарештувало Гестапо та кинуло до львівської в’язниці, а в серпні 1943 року — до концтабору «Майданек», де священник таємно продовжував свою душпастирську діяльність.
Як повідомляв «Міст», відзнакою Омеляна Ковча нагородили чотирьох капеланів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply