Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 19, 2022

У Львові виставили ікону усміхненої Богородиці

Автор:

|

Грудень 09, 2021

|

Рубрика:

У Львові виставили ікону усміхненої Богородиці
усміхнена Богородиця

Різдвяний піст в Архікатедральному соборі святого Юра розпочали з виставлення чудотворної Вифлеємської ікони Пресвятої Богородиці. Це єдиний образ, на якому Діва Марія усміхається. Вифлеємська ікона Пресвятої Богородиці буде доступною до почитання у соборі святого Юра протягом усього Різдвяного посту. Щодня, крім неділі, перед нею служитимуть молебень о 10.00 год., а щонеділі — після літургії об 11.00 год.
Вірних запрошують до спільної молитви, аби за посередництвом Богородиці випросити собі благодаті у Господа. «Розпочнімо Різдвяний піст, цей особливий період приготування до народження Господа нашого Ісуса Христа, зі світлом Вифлеємського вогню, щоб воно доторкнулось і зігріло кожного з нас, а головне — принесло у наш дім довгожданий мир», — йдеться у повідомленні Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Усіх, хто не має нагоди фізично прийти помолитися в собор Юра, запросили долучатися до віртуальних богослужінь.
Виставлена у Львові чудотворна Вифлеємська ікона Пресвятої Богородиці є копією, оригінал постійно зберігають у базиліці Різдва Христового у Вифлеємі, неподалік від спуску в Печеру Різдва, де народився Христос. Це єдина з прославлених ікон Божої Матері, на якій Пресвята Діва усміхається, тоді як традиційно в іконографії Богородиця зображується серйозною, скорботною або замилуваною. До Вифлеємської ікони Пресвятої Богородиці моляться за будь-яких життєвих обставин, але особливо — про дарування дітей, про їхній добробут, а також про сімейне щастя.
Як повідомляв «Міст», на Тернопільщині виставили незвичайну ікону — Богородиця у вишиванці.

Наталя Дуляба, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online