Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

У Львові відновлюють каплицю з останками Євгена Петрушевича

Автор:

|

Серпень 15, 2018

|

Рубрика:

У Львові відновлюють каплицю з останками Євгена Петрушевича

На Личаківському цвинтарі розпочали ремонтувати каплицю, в якій 2002 року перепоховали останки Євгена Петрушевича, президента Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). Меморіальний об’єкт, розташований поблизу поля № 82, на якому поховані учасники російсько-української війни на Донбасі, збудували 1996-го й відтоді не оновлювали.
Наразі навколо каплички майстри встановили риштування та збивають горішній шар цегли, яка намокла через протікання підкупольного даху. До середини жовтня тут замінять ще покрівлю, вікна та двері. «Плануємо частково забрати зі стін ту частину цегли, яка стала перезволоженою, а також оновимо й ущільнимо покрівлю. У планах також замінити двері та вікна, які нам зроблять із дюралюмінію», — розповів Михайло Нагай, директор львівського комунального підприємства «Музей «Личаківський цвинтар».
Оновлення пам’ятки входить у програму заходів стосовно вшанування 100-річчя Листопадового чину й утворення ЗУНР у Львові. «Крім ремонту каплиці з останками Євгена Петрушевича ми передбачили встановлення пам’ятника на вул. Городоцькій і реставрацію фасаду будинку на вул. Винниченка, де проживав Петрушевич», — повідомив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
Ще в переліку заходів програми вшанування 100-річчя утворення ЗУНР — встановлення інформаційних таблиць про основні історичні факти Листопадового чину та ЗУНР на вул. Петра Дорошенка, будівлі палацу Голуховських, головному корпусі Львівського національного університету ім. Івана Франка, проспекті Свободи, вулиці Костюшка й інших.

Юлія Девда, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply