Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

У Львові почали реставрацію фасаду Гарнізонного храму

Автор:

|

Липень 05, 2020

|

Рубрика:

У Львові почали реставрацію фасаду Гарнізонного храму
Гарнізонний храм у Львові

На Гарнізонному храмі св. Петра і Павла встановили риштування і незабаром українські та польські реставратори почнуть відновлювати фасад. Фасад колишнього костелу Єзуїтів і пам’ятки XVII ст. реставруватимуть упродовж двох років. Кошторис — 8 млн грн. Ці кошти виділили Львівська міська рада та Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка».
«Зараз ми перебуваємо на етапі монтажу риштування. Фасад є дуже цінний і водночас дуже складний до реставрації, позаяк має дуже багато кам’яних елементів і скульптур. Ми хочемо залучити якнайширше коло експертів із України і з-за кордону для того, щоб зробити все якнайкраще», — розповів о. Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму.
За словами Павела Болінського, викладача Академії мистецтв у Кракові, це буде наступний етап спільного українсько-польського проєкту. «Приїдуть реставратори з Польщі, котрі займуться скульптурами та кам’яними деталями на фасаді. Частина скульптур на цій стіні — з XIX ст., інші — з XVIII ст. Вони потребують реставрації. Також дуже понищені кам’яні деталі, їх треба відновлювати. Тиньк, яким займуться українські фахівці, також вимагає невідкладних робіт», — пояснив він.
Тим часом усередині храму, на склепінні, продовжують відновлювати фрески 1740-х рр. Уже відреставрували 300 кв. м, попереду ще 1 тис. кв. м. «Ми зараз на етапі реставрації фресок головної нави храму. Роботи тривають тут уже третій рік. Ми закінчили так звану технічну консервацію і беремося до естетичної реставрації. Те, що ви тут бачите, це вже ми добралися до первісних оригінальних фресок XVIII ст. Франциска Екштайна. Ми їх звільнили з-під багатьох пізніших нашарувань і забруднень», — додав п. Болінський. Завершити відновлення фресок і фасаду планують приблизно одночасно наприкінці 2022-го.

Марічка Крижанівська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply