Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

У львівському храмі літургії відправляють мовою жестів

Автор:

|

Серпень 10, 2017

|

Рубрика:

У львівському храмі літургії відправляють мовою жестів

Почути слово Боже до храму Всіх Святих при монастирі Покрови Пресвятої Богородиці сестер студиток запрошують людей із вадами слуху. Такі богослужіння відбуваються щонеділі. Зараз спільнота налічує близько півсотні людей, але їхня кількість зростає.
Щонеділі у храмі Всіх Святих, що на вул. Вічевій, відбувається незвична служба. А все почалося з того, що кілька років тому в спільноті людей із вадами слуху знайшлися люди, котрі захотіли, щоб у церкві почали відправляти літургію мовою жестів. «Раніше я ходив до церкви святого Михаїла. Загалом глухонімих людей там не було, лише три людини. Ми просили Бога, щоби нам допоміг, бо ми не можемо зрозуміти, про що Служба Божа», — розповідає вірянин Богдан Закалик.
Михайло Фенканін вперше ознайомився з мовою жестів приблизно десять років тому. Тоді знайомий священик навчив його співати пісню цією мовою. Далі вивчав сурдопедагогіку в Польщі. Аж він ще не почав вести служби для людей із вадами слуху, адже в Україні майже немає церков, де б відбулося схоже служіння. «Намагаюся весь час служити для осіб, які не чують. Знайти той час, щоби приїхати до них, де вони зможуть поспілкуватися з Богом. За чотири роки цього служіння я повінчав три подружжя», — розповів о. Михайло.
Спільноту відвідують переважно люди старшого віку, котрі можуть повноцінно відчути атмосферу літургії. «Відчуття таке спокійне і легке, ніби ти на крилах. Ми йдемо додому і відчуваємо, що сьогоднішній день — неділя, це свято, що ми були у Божому храмі», — поділилася враженнями Ірина Боднар.
Для парафіян важливо мати прямий контакт із священиком, тому богослужіння дещо відрізняється від традиційного. Тут панотець обернений спиною до престолу, а обличчям до людей. «В інших церквах також відбуваються служіння. Для прикладу, православні використовують сурдоперекладача. Проте ми змінили ситуацію. Перед іконостасом поставили престол, де будемо спілкуватися прямо з людьми», — пояснив о. Фенканін.
Ярина Мала, котра має вади слуху, прийшла до церкви в 12 років. І з того часу відчуває внутрішній зв’язок із Богом. Змалечку прагне допомагати іншим зрозуміти літургію та відкрити їм можливості до єднання з Богом. Нещодавно вона повернулася з конференції у Празі (Чехія). «Тема конференції була присвячена тому, щоб говорити про Бога й урівняти права. Тобто, що люди з вадами слуху є великим даром для Церкви. Власне, були підняті питання про служіння глухим, про працю з ними», — зазначає п. Ярина.
Заохочуватимуть до церкви і діток. Уже з вересня у школі-інтернаті для глухих дітей Марії Покрови проводитимуть катехизацію та влаштовуватимуть екскурсії.

Оксана Войтко, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply