Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

У Лівані презентували Мазепинське Євангеліє

Автор:

|

Жовтень 22, 2021

|

Рубрика:

У Лівані презентували Мазепинське Євангеліє
На презентації

У меморіальній залі єпископа Андре Хаддада м. Захле за сприяння Посольства України в Лівані й архідієцезії Мелькітської церкви відбулася урочиста презентація факсимільного видання Мазепинського Євангелія.
У заході взяли участь: Ігор Осташ, Посол України в Лівані; Іссам Дарвіш, архієпископ Захле, Фурзоля і Бекаа; Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, духівник Фонду пам’яті Блаженнійшого Митрополита Володимира; архімандрит Миколай Хакім, генеральний вікарій; деякі священники єпархії; Сезар Аббас, нащадок Антіохійського патріарха Афанасія Даббаса ІІІ; о. Булос Назга, редактор арабського тексту видання; Нелі Куковальська, генеральна директорка Національного заповідника «Софія Київська».
«Дослідження українського внеску в арабське християнське книгодрукування в Алеппо привели Посла України в Лівані до Києва, де в історичних фондах та колекціях Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського знайшли Мазепинське Євангеліє», — йдеться в повідомленні українських дипломатів.
Вони розповіли, що книга була надрукована у січні 1708 року в Алеппо коштом гетьмана Івана Мазепи та містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом. Історичні події, які розгорталися навколо діяльності православної друкарні в м. Алеппо та видання цього Євангелія, тісно пов’язані з Україною, Сирією, Ліваном та Антіохійською православною церквою.
Це унікальна пам‘ятка, яка розповідає про спільні величні сторінки історії України та Близького Сходу та є свідченням історичної підтримки гетьмана Івана Мазепи православних Близького Сходу на зламі XVII-XVIII ст. «Завдяки факсимільному виданню, Мазепинське Євангеліє знову повернулося на Близький Схід, на терени Антіохійського патріархату», — додали в українському дипломатичному представництві.
Проєкт реалізувало Посольство України у Ліванській Республіці у співпраці з Фондом пам’яті Блаженнійшого Митрополита Володимира та Національною бібліотекою України ім. В. Вернадського. Крім цього, д-р Осташ повідомив, що факсимільне видання Мазепинського Євангелія подарували Бешарі Бутросу Раї у Берке, Маронітському патріарху Лівану.
«Разом із митрополитом Олександром ми отримали з рук патріарха Пам‘ятну медаль Маронітської церкви. Завершили зустріч побажанням «многая літа». Було дуже цікаво і емоційно!», — йдеться в дописі посольства.
Як повідомляв «Міст», на Львівщині знайшли вкрадене Євангеліє XVI ст.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply