Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

У Києві відкрили пам’ятну дошку засновнику «Лицарів Колумба»

Автор:

|

Листопад 01, 2021

|

Рубрика:

У Києві відкрили пам’ятну дошку засновнику «Лицарів Колумба»
Пам’ятна дошка

У приміщенні Адміністративної будівлі при Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Києві урочисто відкрили пам’ятну дошку на честь блаженного о. Майкла Мак-Ґівні, засновника братерської організації чоловіків-католиків «Лицарі Колумба».
Участь у події взяли: Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава УГКЦ; Михайло Бубній, екзарх Одеський і національний капелан «Лицарів Колумба» в Україні; Карл Андерсен, колишній Найвищий лицар спільноти «Лицарів Колумба»; о. Андрій Хім’як, виконувач обов’язки секретаря Синоду єпископів УГКЦ; учасники організації «Лицарі Колумба».
Пам’ятна таблиця розташована перед входом до синодальної зали. Її будівництво, відбулося, зокрема, за фінансової підтримки братерської організації «Лицарі Колумба». Вже наступного року тут уперше буде засідати та приймати важливі рішення Синод єпископів УГКЦ.
Блаженнійший Святослав висловив слова вдячності всім жертводавцям, які долучилися до цієї справи та події. «Сьогодні сюди приїхав колишній Найвищий лицар цієї спільноти Карл Андерсон, який разом зі мною відкрив цю пам’ятну дошку на честь засновника братства — о. Майкла Мак-Ґівні. Ми ще раз дякуємо нашим жертводавцям, молимося за нових жертводавців і рухаємось вперед», — сказав він.
«Лицарі Колумба» — організація, яка об’єднує чоловіків-католиків із усього світу. Заснована о. Майклом-Джозефом Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (США) 1882 року. Названа на честь мореплавця Христофора Колумба.
Діяльність «Лицарів Колумба» спрямована на благодійність, єдність католиків навколо Церкви для захисту християнських цінностей, особливо щодо родини та захисту життя, плекання братерства між лицарями та патріотизм.
В Україні спільноту «Лицарів Колумба» заснували понад сім років тому. Почавши з кількох десятків чоловіків-лицарів, на сьогодні в Україні є 1 320 братів, які об’єднані у 29 радах, що діють у Полтаві, Запоріжжі, Мелітополі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Хмельницькому, Самборі, Києві й багатьох інших містах. 17 із цих 29 рад діють при греко-католицьких парафіях і 12 — при римо-католицьких.
За цей братерський рік прийняли до лав 232 нових лицарів і створили чотири нові ради (Кам’янець-Подільський, Вороняки, Одеса й Івано-Франківськ-Пасічна), а також два нових осередки в Житомирі та Кам’янці-Подільському. 41,5 % «Лицарів Колумба» в Україні — чоловіки до 40 років, 40 % — чоловіки від 40 до 60 років, а 18,5 % лицарів мають понад 60 років. Приблизно 67,6 % серед українських лицарів мають перший ступінь лицарства, 10 % — другий, а 21,7 % — третій. В Україні перші вісім лицарів удостоїлися присвоєння найвищого IV патріотичного ступеню.
Як повідомляв «Міст», у липні ц. р. відбувся перший з’їзд чоловіків на Івано-Франківщині.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply