Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

У Києві презентували Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

У Києві презентували Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості
Георгій Коваленко

о. Георгій Коваленко

У Митрополичому будинку на території Національного заповідника «Софія Київська» нещодавно відбулася презентація Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості (ВПУСС), спільного проекту учасників ініціативи «21 листопада» та Національного заповідника «Софія Київська». «Мета нашого проекту — пропагування загальнолюдських, європейських і біблійних цінностей, формулювання цінностей сучасних українців, пропонування їх світові, — зазначив протоієрей Георгій Коваленко, православний священик і керівник ВПУСС. — Це — обговорення проблем реформування суспільства, країни та майбутнього всієї української релігійної спільноти. Але найголовніше — це намагання створити майданчик для спілкування, дискусій, освіти, просвіти та науки».
Православний університет працюватиме у форматах круглих столів, публічних лекцій і дискусій, освітнього онлайн-майданчика, міжнародних конференцій, видавничого проекту та дитячої «Школи Анни Ярославни». «Софія Київська — це не тільки пам’ятка та музейна перлина, але й сучасний науковий, освітній, духовний і культурний центр. Сьогодні суспільство потребує толерантності як міжконфесійних відносин, так і міждержавних, і це буде одним із питань до вивчення ВПУСС», — розповіла Неля Куковальська, генеральний директор заповідника «Софія Київська».
Презентацію відвідав В’ячеслав Кириленко, міністр культури України, котрий нагадав, що 2016-го відзначається 1000-річчя початку княжіння Ярослава Мудрого, котрий розбудував Київську державу, завершив будівництво Софії Київської, відкрив перші школи, створив бібліотеку, написав кодекс законів і поріднився з Європою. «Відкриття ВПУСС повністю збігається з курсом міністерства на пожвавлення й урізноманітнення діяльності заповідника «Софія Київська». Я впевнений, що він стане місцем для інтелектуальної поживи, дискусій і пошуку своїх шляхів для кожної людини», — сказав він.
Костянтин Сігов, філософ, директор Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія, науково-видавничого об’єднання «Дух і літера» і головний редактор часопису «Дух і літера», сказав: «Ярослав Пеликан, автор геніальної книги «Ідея університету» казав, що університет неможливий, якщо у цього університетського столу немає чотирьох опорних ніжок». «Перша — це дослідження. Друга — освіта, робота зі студентами та вільними слухачами. Третя — це накопичення знань, добра бібліотека. Четверте — розповсюдження знань через публікації. Тому дуже важливо встановити всі ці чотири підпори. ВПУСС буде важливий для всіх міст України з онлайн-підтримкою, з дистанційним навчанням. Це — знаменна подія для нової України», — уточнив він.
«Нарешті це сталось! І гуманітарії України готові співпрацювати на цьому проекті, представити свої найкращі сили, розробити найсучасніші програми, щоб змінити духовний образ сучасного українця. Він має бути сучасним, просунутим, дуже освіченим, і, на мою думку, віруючим», — сказала Людмила Филипович, завідувач відділу релігійних процесів в Україні Інституту філософії Національної академії наук України.
До презентації долучився і Олексій Струве, православний священик Константинопольського патріархату, працівник Посольства Франції в Україні, котрий наголосив на необхідності підтримки Університетом цінностей Євангелія, цінностей єдності, служіння Богові, безкорисливості, щирості та любові.
«У рамках Університету ми прагнемо відновлення єдиної Київської митрополії, яку знали за часів Ярослава Мудрого, і в якої були свої чіткі уявлення про світ», — прокоментував заснування Університету Олександр Ткаченко, генеральний директор «1+1 медіа» й учасник ініціативи «21 листопада».
Андрій Мацола — голова Наглядової ради «Першої приватної броварні» «Для людей — як для себе!» й також учасник ініціативи «21 листопада». «Держава не має змоги інтегрувати нашу молодь в світову освіту, тому ми прийняли рішення створити цей університет, щоб наша молодь, школярі, студенти, будь-хто мали змогу почути лекції представників світового православ’я, богослов’я, філософів, культурних і соціальних діячів, і таким чином збагатити свій світогляд», — поінформував він.
Про важливість розвитку молоді сказав і Богдан Гулямов, президент баскетбольного клубу «Будівельник». «Фізичне виховання, якому ми приділяємо багато уваги у своїй діяльності, допомагає виховувати тіло, але є ще й душа, і ми сподіваємося, що у ВПУСС молодь отримає необхідне духовне збагачення, — вважає він.
Відкриття ВПУСС у відеозверненні підтримала і відома співачка Тіна Кароль. «Я вірю, що поки живуть традиції — живе Україна, тому я підтримую ідею відкриття ВПУСС як майданчика для тих, хто прагне знайти шляхи відновлення українського православ’я», — сказала вона.
Крім того, на презентації було анонсовано ряд запланованих заходів, серед яких були публічна лекція «Ідеологія та релігія» архімандрита Кирила Говоруна і публічна просвітницька лекція «Великий піст: традиції і сучасність» протоієрея Георгія Коваленка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply