Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

У Криму окупанти тероризують УПЦ КП

Автор:

|

Вересень 14, 2017

|

Рубрика:

У Криму окупанти тероризують УПЦ КП

Архієпископ Климент

Співробітники російських спецслужб заблокували храм Святих рівноапостольних князів Володимира й Ольги Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) в окупованому Сімферополі. Про це першим повідомив Андрій Щекун співголова координаційної ради організацій вимушених переселенців із Автономної Республіки Крим (АРК). За його словами, після того, як силовики РФ увірвалися в храм, вони зламали вівтар і відібрали образи. «Архієпископа Климента в храм не пустили. Зірвали вхідні замки першого поверху», — написав посадовець в Facebook. А Рефат Чубаров, глава Меджлісу кримськотатарського народу, додав, співробітники російських спецслужб застосовували силу до архієпископа Климента та зламали йому руку.
Відтак, прокуратура АРК відкрила карне провадження за фактами незаконного привласнення приміщень УПЦ КП на території окупованого півострова та перешкоджання здійсненню релігійних обрядів її парафіянами. У прокуратурі заявили, що «дії окупаційної влади в жодному разі не залишаться без відповідного реагування». «Зазначені факти перевіряються, буде надана належна правова оцінка діям усіх осіб, причетних до переслідування УПЦ КП і грубого порушення прав людей на свободу віросповідання в АРК», — зазначили в прокуратурі.
Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України (МЗС) засудило блокування російськими силовиками храму Святих рівноапостольних князів Володимира й Ольги УПЦ КП у Сімферополі. «Російська окупаційна влада продовжує свою політику, спрямовану на перешкоджання діяльності УПЦ КП на тимчасово окупованій території Криму і робить усе можливе для припинення її діяльності на території півострова, — заявили дипломати. — З початку окупації Російською Федерацією (РФ) АРК на півострові здійснюється захоплення приміщень Церкви, відбувається незаконне заволодіння її майном, проводяться обшуки в її приміщеннях, здійснюється тиск на священнослужителів. Такі дії окупаційної влади є систематичним порушенням фундаментальних прав і свобод людини, свободи совісті і віросповідання, норм міжнародного права».
МЗС України вимагає від РФ негайно відновити безперешкодний доступ віруючих УПЦ КП у храм у Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання в діяльність Кримської єпархії УПЦ КП і забезпечити виконання зобов’язань у рамках міжнародного права.
Також українські дипломати звернулися до міжнародного співтовариства, зокрема Європейського Союзу, США, Канади й інших демократичних країн, міжнародних організацій, в т. ч. Організації Об’єднаних Націй, Ради Європи й Організації з безпеки та співпраці в Європі з проханням засудити напад на український храм у Сімферополі.
До протест низ заяв долучилися й представники інших Церков. Зокрема, протоієрей Ігор Яців, керівник департаменту інформації Української греко-католицької церкви, вважає, що російська влада в АРК утискає УПЦ КП лише через українську позицію парафіян і священнослужителів. «Не думаю, що там є якісь інші причини для того, щоб забирати майно, блокувати доступ або забороняти служити», — заявив владика.
Він нагадав, що історично втручання в життя Церкви з боку влади «приносило сумні наслідки як для Церкви, так і для самої влади». Були моменти, коли церковні лідери впливали на політику, що також мало негативні наслідки.
«На нашій землі, на нашій території, несправедливо анексованій, відбувається гоніння на християн лише тому, що вони є християнами-українцями зі своєю позицією та приналежністю. В історії було багато прикладів: чим більше переслідування Церкви, тим сильнішою й успішнішою вона стає. Шкода, що про це забувають ті, хто називає себе «владою» в Криму», — додав протоієрей.
А от журналісти та громадські активісти встановили осіб, причетних до захоплення храму в окупованому Сімферополі та травмування архієпископа Климента. Про це також повідомив п. Щекун. Він додав, що ці особи є громадянами РФ, які приїхали з Росії і раніше не жили в Криму.
Процесом захоплення приміщення керувала Лідія Прошкіна, «начальник» так званого управління організаційного та матеріально-технічного забезпечення «Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим». «Вона керувала судовими приставами РФ, котрі здійснювали цей злочин, і вона ж давала розпорядження та вказівки, які приміщення захоплювати, що треба робити», — зазначив співголова координаційної ради.
Андрій Щекун також назвав ім’я силовика, котрий, за версією активістів, напав на архієпископа Климента. Це Юрій Вахтін, заступник керівника так званого відділу судових виконавців по Центральному району міста Сімферополя.
Крім цього, Андрій Іванець, член правління громадської організації «Союз вимушених переселенців» оприлюднив звернення до міжнародних організацій і керівників держав із вимогами запровадження санкцій проти згаданих осіб. «Просимо запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до порушення прав віруючих Кримської єпархії УПЦ КП, а також посилити секторальні санкції проти РФ за брутальне систематичне порушення прав людини в АРК», — заявив він.
Активісти також звернулись до представників української влади з вимогами ефективно розслідувати факти захоплення приміщень, завдання тілесних ушкоджень російськими силовиками архієпископу, порушення прав віруючих і притягнути і винних до відповідальності. Крім цього, закликали включити громадян РФ, причетних до цих протиправних дій, до санкційних списків порушників прав людини на території АРК.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply