Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

У КНР провели обшуки й арешти в християнських церквах

Автор:

|

Січень 09, 2019

|

Рубрика:

У КНР провели обшуки й арешти в християнських церквах

Напередодні Різдва влада Китайської Народної Республіки (КНР) провела серію рейдів зі затриманнями й обшуками парафіян так званих підпільних християнських церков. Ван І, лідер «Церкви раннього дощу», однієї з найбільших громад, був заарештований разом із своєю дружиною в ході рейду в місті Ченду, столиці провінції Сичуань. Незабаром були затримані ще щонайменше сто парафіян цієї церкви. Священикові та його дружині висунули звинувачення в підривній антидержавної діяльності.
Крім цього, десятки поліціянтів зірвали урок для дітей у церкві Жунгуйлі в місті Гуанчжоу. Вони конфіскували 4 тис. примірників Біблії й інше церковне майно, записали імена та домашні адреси парафіян, а також вилучили у них мобільні телефони. Будинки церков замкнули. Влада рекомендувала парафіянам ходити в церкви патріотичного «Руху трьох автономій», який свого часу об’єднав ряд протестантських громад і групу католиків, готових до співпраці з комуністичною владою країни.
У країні з населенням 1,4 млрд людей налічується близько 100 млн християн: як із лояльних китайській державі церков, так і вимушених існувати в підпіллі незалежних громад. Загальна чисельність християн в КНР має тенденцію до зростання.
КНР — атеїстична держава, яка декларує свободу віросповідання. Проте впродовж багатьох років релігійних лідерів у країні переслідували. За даними Human Rights Watch, це виглядає як «знущання над заявою уряду про те, що воно поважає релігійні свободи». Влада вбачає в незалежних релігійних громадах загрозу своєму авторитету або стабільності держави.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply