Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

У гарнізонному храмі відновили фрески XVIII ст.

Автор:

|

Лютий 06, 2022

|

Рубрика:

У гарнізонному храмі відновили фрески XVIII ст.
Унікальні фрески

Унікальні фрески XVIII ст. відновили у Львові на склепінні гарнізонного храму Петра і Павла. Живопис реставрували фахівці Польщі й України. Робота тривала сім років, на реставрацію витратили 20 млн грн. Чи вдалося реставраторам відновити первісний вигляд фрескам чеського художника Франциска Екштайнта, дізнавалися журналісти.
Відновлені розписи чеського художника демонструє о. Тарас Михальчук. Унікальні фрески зараз стали візитівкою гарнізонного храму. Настоятель зізнається, що до останнього хвилювалися, чи вдасться повернути живопису автентичність. «Після кількох перемалювань вдалося відтворити той автентичний шар, і ми сьогодні можемо милуватися фресками, які виконані в особливому стилі ілюзії — 3D-формат. Але станом на тоді твір був виконаний майстерно. Бо коли ми перебуваємо внизу і дивимося вгору на 26 м, то достеменно можемо розгледіти події, зображені на фресках», — зауважив о. Тарас Михальчук.
Над старовинним живописом працювали 20 фахівців із України та Польщі. Перші три роки реставрована от склепіння над святилищем, а найбільше часу пішло на відновлення центральної стелі храму. «Це були сім років нелегкої та копіткої праці, — розповідає Леся Гануляк, головна реставраторка. — Фрески були майже знищені, місцями втратили свій первісний вигляд. Був пошкоджений дах, і постійно були проблеми з водою ззовні, яка надходила і нищила фрески. Нам треба було підклеїти їх, закріпити. Так само вони були перемальовані в 1930-х рр. Адже реставрація полягала на перемалюваннях. А не так як ми зараз працюємо, тільки доповнюємо у місцях авторського живопису. Відповідно треба було зняти раніші перемалювання».
«Ми проводимо операції над стінописом так само делікатно, під лупою, маніпуляції і завдання, і нам вдалося повернути первісний вигляд», — додала вона. Реставрували фрески за пожертви парафіян та польського інституту. Ремонтні роботи у храмі не завершуються. З наступного року майстри візьмуться відновлювати автентичність бокових склепінь святині.
Як повідомляв «Міст», у Львові знайшли фрески капелана УПА.

Марта Шикула, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply