Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

У Дрогобичі реконструюють дзвіницю ХVІІ ст.

Автор:

|

Листопад 23, 2020

|

Рубрика:

У Дрогобичі реконструюють дзвіницю ХVІІ ст.
Дзвіниця в риштуванні

У Дрогобичі на Львівщині триває реконструкція дзвіниці храму Воздвиження Чесного Хреста, що є однією з найстаріших пам’яток архітектури національного значення Львівщини, якій понад 350 літ. «Дерев’яні споруди потребують дуже ретельної реставрації. Дзвіниця збудована з дерева без жодного цвяха. Тепер тут посилили фундамент, зараз відновлюють пошкоджені підвалини. Це дуже копітка праця, бо важливо зберегти усі конструктивні елементи дзвіниці у такому вигляді, як вони є. У подальшому замінять пошкоджені дерев’яні елементи каркасу, влаштують елементи опорядження. Завершити відновлення дзвіниці плануємо наступного року», — розповів Юрій Бучко, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації.
Він зазначив, що дзвіницю збудували приблизно 1661-го. Впродовж останніх років вона перебувала в аварійному стані, внаслідок чого споруда похилилася. Пам’ятку відновлюють за кошти обласного бюджету в межах програми збереження культурної спадщини Львівщини. «Підрядна організація «ВФФ», яка виграла тендер, зобов’язалася здійснити реставрацію за 2 млн 251 тис. грн. Відтак на підготовчі роботи торік витратили 458 тис. грн. Також за ці гроші придбали будівельні матеріали для реставрації, встановили риштування, розпочали маркування найбільш аварійних ділянок дзвіниці», — поділився чиновник. За його словами, цього року на реставрацію об’єкту скерували 1 млн грн.
Крім дзвіниці, реконструкції потребує і сама церква Воздвиження Чесного Хреста. Як розповіла музеєзнавиця Алла Гладун, ця ошатна пам’ятка є взірцем теслярської майстерності та по-справжньому туристичним магнітом Дрогобиччини, бо тут збереглися розкішні ікони та розписи, які в інших галицьких церквах не повторюються. Частину ікон і розписів, які зберегли у храмі, виконали місцеві парохи Василь Глібкевич і Петро Метельський. Мистецька цінність цієї церкви у професійному підході і до її побудови, і до оздоблення. Навіть на фасаді зберігся надпис «У цій церкві, як на небесах стояти». Для відновлення храму й іконостасу вже виготовили проєктно-кошторисну документацію.
Як повідомляв «Міст», діаспора долучилася до реконструкції храму в Львові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply