Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

У Донецьку викрадають священиків

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

У Донецьку викрадають священиків
о. Тихон

о. Тихон

Зі середини квітня ц. р. на підктронтрольних проросійським бойовикам територіях Донецької та Луганської областей українські помісні Церкви — Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ), а також протестантські конфесії — перебувають під фактичною забороною. 29 червня ц. р. Архієрейський собор помісних Церков України звернувся до інших православних Церков світу про припинення молитви за Російську православну церкву (РПЦ) через підтримку нею сепаратизму.

5 липня ц. р. у Донецьку зник греко-католицький священик о. Тихон (Сергій Кульбака), котрий регулярно брав участь у Молитві за Україну. «Він виїхав на своєму автомобілі в невідомому напрямку, досі на зв’язок не виходить, телефон вимкнений. Родичам, друзям і духівництву про свої наміри залишити місто Донецьк о. Тихон не повідомляв, у парафії, де зазвичай він служить, не з’являвся”, — заявив донецький пастор Сергій Косяк. Він нагадав, що «раніше на адресу о. Тихона неодноразово надходили погрози, також зловмисники розписали фарбою з погрозами й образами його автомобіль».
За словами пастора, о. Тихон також є секретарем міжконфесійної «Ради церков і релігійних організацій Донецької області», громадським діячем, одним із організаторів молитовного марафону в Донецьку. Сергій Косяк зазначив, що «з достовірних джерел відомо, що по лікарнях, моргах і по райвідділах міліції о. Тихон не проходив», і закликав усіх посприяти пошукам священика.
Інформація про отця Тихона надійшла 7 липня. Її повідомив муфтій Саїд Ісмагілов. Він розповів, що священика захопили в полон терористи й наразі тривають перемовини про його звільнення. «Завдяки зусиллям багатьох людей ми знайшли о. Тихона та вказівки на те, якою групою бойовиків він був захоплений»», — сказав муфтій.
Він також уточнив, що священика не відпускали, тому що він, на думку активістів «Донецької народної республіки», належить до категорії «особливо винних злочинців». «Усе інше не може розголошуватися, поки тривають перемовини», — підсумував Саїд Ісмагілов.
А вже наступного дня в Донецьку, біля свого будинку, був викрадений протоієрей Юрій Іванов, священик УПЦ КП. Про це поінформував владика Євстратій, голова інформаційного управління в Київської патріархії. «Він правив службу в домашній церкві Покрова Богородиці в Петровському районі Донецька. Раніше сепаратисти приїжджали до цього священика й вимагали, щоби він від свого імені викликав до себе додому під приводом термінової необхідності архієпископа Донецького УПЦ КП Сергія — очевидно, із метою подальшого викрадення», — зазначив Євстратій Зоря.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply