Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

У дереві знайшли мощі святих, які ховали від радянської влади

Автор:

|

Березень 08, 2018

|

Рубрика:

У дереві знайшли мощі святих, які ховали від радянської влади

У селі Гулівка Ковельського району Волинській області, в корінні поваленого від сильного вітру дерева знайшли євхаристійний набір та антимінс. Протоієрей Дмитро Андрухів, настоятель парафії Почаївської ікони Божої Матері, розповів, що церковне начиння знайшов місцевий житель.
До євхаристійного набору входять чаша, дискос (особлива тарілка на підставці), лжиця (ложечка) та копіє (списоподібний ніж). Антимінс — освячений плат зі зашитою частинкою мощів когось із святих. Усе це є обов’язковим для звершення Божественної Літургії. На знайденому антимінсі збереглися два архієрейські підписи. Перший — єпископа Никона (Бессонова), вікарія Волинської єпархії, зроблений 1910-го. Другий належить архієпископові Олексію (Громадському), датований 1935 роком.
Усі реліквії були законсервовані у восковому кубі, тому й збереглися неушкодженими. Як вони опинилися під деревом — невідомо. Душпастир припустив, що, можливо, котрийсь священик сховав його під час переслідувань Церкви радянською владою. Зараз євхаристійний набір зберігається в настоятеля, а антимінс передано у Волинську православну богословську академію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply