Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

У Чикаґо поховали духовного батька української громади

Автор:

|

Квітень 10, 2019

|

Рубрика:

У Чикаґо поховали духовного батька української громади

Отець Мирон Панчук

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української католицької церкви, відійшов у вічність в Чикаґо у березні і був похований на цвинтарі Св. Миколая. Висвячений на священика у 1982-го, панотець 37 літ служив українській громаді.
Мирон Панчук був випускником Університету Лойола, в якому вивчав психологію та філософію. Богословські студії розпочав у 1977-1978 рр. у Торонто в Коледжі св. Михаїла та продовжив їх у Католицькій теологічній унії, формуючись з іншими семінаристами у філії Українського католицького університету в Чикаґо. Завершив магістерські курси з богослов’я та докторат із психології.
Душпастир ніколи не припиняв навчатися, писав аналітичні статті та дописи, вів дослідження. 2017 року, будучи вже важко хворим і прикутим до візка, він знайшов у собі сили захистити докторську дисертацію з психології під назвою «Розбиті образи, зламані життя: Соціальні сновидіння у зціленні української історичної травми».
Отець Мирон був не лише священиком, він був активним громадським діячем, вчителем, промовцем, пластуном. Належав до багатьох українських громадських організацій діаспори: Комітету міст-побратимів Чикаґо-Київ, Українського інституту модерного мистецтва в Чикаґо, був віце-президентом Американської фундації українського Голодомору-Геноциду, а також підтримував Організацію українсько-американських ветеранів, брав участь у подіях Спілки української молоді (СУМ), захоплювався журналістикою.
Отець Мирон часто подорожував Україною з місіями. А після відвідин чорнобильської зони продюсував документальний фільм «Четвертий блок» (2011), присвячений 25-й річниці Чорнобильської катастрофи. Його день народження припадав на 26 квітня — день Чорнобильської аварії.
З кожної подорожі Україною о. Мирон повертався з новими ідеями та метою. Він глибоко вболівав за Україну й усе українське. Священик ставав на захист майстерні українських художників, яких виселяли з Києво-Печерської лаври, був задіяний у дослідженнях Української організації хворих на СНІД, був учасником Євромайдану в Києві та протестів і мітинґів в українському Чикаґо на підтримку України. Мирон Панчук був щирим приятелем для молоді і багатьох людей, котрі запам’ятали його гострий розум і глибоке мислення, щирість і відвертість у спілкуванні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply