Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

У Будапешті ліплять вареники, щоб збудувати храм

Автор:

|

Січень 13, 2021

|

Рубрика:

У Будапешті ліплять вареники, щоб збудувати храм
Парафіянки майбутньої церкви Покрови Богородиці

Парафіяни парафії Покрови Богородиці Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Будапешті (Угорщина) розпочали безстрокову акцію ліплення вареників, яка має стати внеском у будівництво церкви, української школи, садочка та душпастирського центру ім. кардинала Гузара.
Головне гасло парафіяльної акції — «Ліплячи вареники, ліпимо громаду та будуємо церкву». «Початки нелегкі, бо парафія не має своєї церкви та відповідних приміщень для цієї роботи. Але маємо парафіян, котрі запрошують до своїх домівок для ліплення. Почали зголошуватися волонтери до цієї справи. З наступного року плануємо брати в оренду відповідне приміщення та закупити техніку. Відчувається підтримка і свідомість наших парафіян. Цей проєкт здійснюється під патронатом фундації УГКЦ в Угорщині, головною метою якої є фінансова підтримка душпастирства українців у цій країні», — розповів Дам’ян Габорій, священник для українців у Будапешті.
Про будівництво церкви УГКЦ в столиці Угорщини вже давно йде мова на офіційних зустрічах із угорською владою та Церквою. «Ми вирішили від розмов перейти до справи, тому й започаткували цю акцію. Прикладом нам служать українські громади в США та Канаді, які за рахунок ліплення вареників будували храми, школи та українські центри. Хочемо мати свій храм, який має стати місцем єднання громади та зустрічей із Богом», — зазначили представники української спільноти Будапешту.
Як повідомляв «Міст», варениками пригощали на Різдвяному ярмарку в Страсбурзі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply