Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Цитату зі Старого заповіту в РФ визнали екстремізмом

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

Цитату зі Старого заповіту в РФ визнали екстремізмом

У російському Кірові працівники Вятського державного університету знайшли екстремізм у цитаті зі Старого Заповіту. Вони досліджували книги, журнали та брошури, вилучені восени 2018 року у Свідків Єгови, яких на території Російської Федерації (РФ) вважають екстремістською організацією.
Лінгвісти мали визначити, чи є в літературі заклики до насильницьких або дискримінаційних дій проти будь-якої національної, релігійної чи соціальної групи, і знайшли їх. Злочинною визнали фразу «успадкують праведні землю, і повік будуть жити на ній» — це дослівна цитата псалма 36:29 зі Старого Заповіту. На думку лінгвістів, у цій фразі є «пропаганда неповноцінності» за ознакою релігійної належності.
«Відбувається інформування об’єкта загрози — «не праведників», про можливість застосування до них насильницьких дій — смерті, яскраво простежується демонстрація зневажливого (презирливого, аґресивного) ставлення до групи осіб за ознакою релігійної належності. Відбувається протиставлення аудиторії за ознакою «свої» та «чужі», оповіщення про домінантний стан очікування насильницьких дій щодо іновірців, заклик до вчинення акту фізичної аґресії у формі заподіяння смерті «не праведникам», — заявили експерти. Водночас лінгвісти визнали, що в літературі «Свідків Єгови» закликів до руйнування чого-небудь або до впливу на органи влади немає.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply