Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Церкви є невід’ємною частиною громадянського суспільства

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

Церкви є невід’ємною частиною громадянського суспільства

ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) заявила, що релігія отримала особливе становище в європейському суспільстві, а релігійні організації мають брати участь у суспільному житті. Про це йдеться в Резолюції ПАРЄ, прийнятій за результатами обговорення на засіданні в Страсбурзі (Франція). При цьому 68 делегатів проголосували на підтримку цієї ініціативи, восьмеро утрималися та шестеро проголосували проти (переважно з групи соціалістів).
«Держави-учасниці Конвенції [з прав людини] повинні також прагнути знайти справедливу рівновагу між конфліктуючими інтересами у зв’язку зі здійсненням свободи думки, совісті та релігії й інших прав людини й основних свобод, таких як право на повагу до приватного та сімейного життя, право на свободу вираження думок і заборона дискримінації», — наголошується у резолюції ПАРЄ.
Асамблея закликає національні уряди більше враховувати потенціал релігійних громад, аби працювати задля діалогу, взаємного визнання та солідарності. Релігійні громади повинні мати можливість здійснювати право на свободу релігії «безперешкодно і без дискримінації», сповідувати свою віру відкрито і вільно у відповідності зі своїми власними обрядами. Крім того, ПАРЄ закликала держави прагнути до «розумного пристосування» щодо спірних релігійних практик, зокрема, на робочому місці, з метою гарантування ефективної рівності у праві на свободу віросповідання.
Асамблея вважає, що принцип світськості не вимагає усунення релігії з соціального простору. Навпаки, цей принцип, якщо його правильно тлумачити та здійснювати, захищає можливість для різних релігійних і нерелігійних вірувань мирно співіснувати, коли всі сторони поважають загальні принципи та цінності.
ПАРЄ також наголошує, що «освіта є ключем до боротьби з невіглаством», ламаючи стереотипи, будуючи взаємну повагу та заохочуючи до підтримки «життя разом». У резолюції наголошується, що релігійні організації слід розглядати як партнерів у розвитку інклюзивного та взаємодоповнюючого суспільства, поважаючи принципи незалежності політики від релігії та верховенства права.
У цьому контексті ПАРЄ рекомендує державам-членам Ради Європи гарантувати, що релігійні громади й їхні члени можуть зробити їх думку публічно відомою, не піддаючись цензурі, а також здійснювати своє право на свободу вираження поглядів, свободу мирних зборів і свободу використовувати засоби масової інформації.
На останок Асамблея рекомендувала створити «платформу для діалогу між Радою Європи та високопоставленими представниками релігій і неконфесійних організацій», аби просувати цінності, які підкріплюють «життя разом».
У повідомленні сказано, що під час обговорення ПАРЄ розширила текст резолюції кількома поправками від української делегації. «Ми захищаємо християн, особливо там, де вони переслідувані. А також закликаємо держави-члени Ради Європи не обмежувати віру на догоду секулярному суспільству», — сказав народний депутат Павло Унгурян, член української делегації в ПАРЄ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply