Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Церкви готові віддати під шпиталі

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

Церкви готові віддати під шпиталі
Блаженнійший Святослав

Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) під час літургії в патріаршому соборі Воскресіння Христового 22 березня заявив, що Церква зробить усе можливе, щоб допомогти лікарям рятувати людські життя в разі спалаху епідемії коронавірусу Covid-2019 в Україні. УГКЦ готова перепрофілювати свої храми та монастирі в лікарні, якщо ліжок у звичайних лікарнях бракуватиме. «Ми зробимо все, щоб не настала хвилина, коли ви, лікарі, будете вирішувати, котра людина буде жити, а котра — вмирати, позаяк не матимете достатньо засобів, аби врятувати кожного. Як у часи Майдану усі наші церкви, парафії і монастирі відкрилися і вмить перетворилися на лікарні, на підпільні шпиталі, як буде потрібно — весь церковний простір стане такими шпиталями, де ми будемо разом із вами рятувати людські життя. Лише ви навчіть нас, як це робити, ми вміємо швидко і добре вчитися», — зазначив він.
Владика подякував усім вірянам, котрі вирішили цієї неділі не йти до церкви, а залишилися вдома і приєдналися до Літургії онлайн, «за прояв християнської і громадянської свідомості, за те, що ви дбаєте про життя і здоров’я своє та своїх рідних і близьких».
Крім цього, Блаженнійший Святослав закликав владу до «політичного карантину» — не ухвалювати зараз рішень, які потребують широкого обговорення та «можуть створити соціальну напругу», а також «не піддаватися спокусі при помочі карантинних заходів здійснювати переслідування або репресії щодо своїх політичних опонентів». «Давайте перед обличчям смертельної небезпеки залишимо те, що нас роз’єднує, і об’єднаємося у служінні нашим людям», — попросив глава УГКЦ і водночас закликав бізнес бути соціально відповідальним та інвестувати в боротьбу з пандемією.

Митрополит Епіфаній

У Православній церкві України (ПЦУ) 23 березня також заявили про підготовку своїх храмів до можливого прийому хворих. «Церква — завжди зі своїм народом, навіть у найскладніші часи. Тож і в теперішній ситуації ми не залишаємось осторонь, а свідчимо про свою віру у справах, адже саме це є тим діяльним добром, до якого покликана кожна людина. Приміщення, які є в моєму розпорядженні як митрополита, за потреби нададуть для приймання хворих. Тож найближчими днями вони будуть підготовлені, щоб у разі необхідності прийняти потребуючих обстеження чи лікування. Так ми будемо робити всюди, де є можливість та буде потреба, в єпархіях по всій Україні», — написав у Facebook митрополит Епіфаній.
За його словами, Священний синод також дозволив проводити богослужіння без вірян, лише за участі священників. «Ми й надалі будемо звершувати богослужіння, приносити Безкровну Жертву за всіх і за все, знаючи, що кожен із вас долучається до нашої спільної молитви з дому, вмикаючи онлайн чи телетрансляцію. В інший час — впродовж усього тижня — двері наших храмів залишатимуться відчиненими для кожного, для особистої молитви, спілкування, прийняття Таїнств», — зазначив глава ПЦУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply